KATEGORIA

BOTA

Dy javë kritike për Sirinë

Procesi diplomatik po përshpejtohet për të gjetur një zgjidhje politike për luftën civile e cila vazhdon që prej gati 7 vitesh në Siri. Fakti...

Rreth 715 mijë sirianë të zhvendosur janë kthyer në shtëpi

Organizata Ndërkombëtare për Migrim (IOM) njoftoi se midis muajit janar dhe tetor të këtij viti, rreth 217 mijë sirianë më herët të zhvendosur brenda...

Erdogan: Turqia do të zhvillojë energjinë bërthamore

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, shprehu vendosmërinë që Turqia të zhvillojë energji bërthamorë, pavarësisht nëse dikush ndihet i shqetësuar nga kjo. "Ne do të...

Turqia kërkon nga Gjermania ekstradimin e Adil Oksuz

Një gjykatë në Turqi kërkon ekstradimin nga Gjermania të një të dyshuari të rëndësishëm për tentativën e dështuar të vitit të kaluar për grusht...

Erdogan: Procesi i krijimit dhe zhdukjes së DEASH-it është përplot me sekrete

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan sot në Ankara porositi se organizata terroriste DEASH me vite është paraqitur si një bishë e pamposhtur, dhe...

BE aplikon masa kufizuese për guvernatorin e emëruar nga Rusia në Krime

Bashkimi Europian (BE) të martën shtoi një guvernator të emëruar nga Rusia në qytetin Savastopol në listën e atyre që u nënshtrohen masave kufizuese. Dmitry...

Gjermani, arrestohen 6 sirianë për planifikimin e një sulmi terrorist

Policia e Gjermanisë ka arrestuar të martën gjashtë shtetas të Sirisë, me dyshimin për lidhje me organizatën terroriste DEASH, si dhe për planifikimin e...

Policia izraelite arreston 2 drejtues të Fatahut në Jerusalem

Forcat izraelite të martën në mëngjes në Jerusalemin e pushtuar Lindor arrestuan dy udhëheqës të grupit Fatah, të presidentit palestinez Mahmud Abbas. Figura e lartë...

Shefi i Ushtrisë Turke takohet me homologun e Rusisë dhe Iranit

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Turqisë, Hulusi Akar, sot në një takim trepalësh të organizuar në qytetin Soçi të Rusisë, u takua me...

Siri: Që nga marsi 2011 kanë humbur jetën mbi 26 mijë fëmijë

Rrjeti Sirian për të Drejtat e Njeriut (SNHR) ka njoftuar se gjatë sulmeve të kryera kryesisht nga regjimi i Asadit që nga marsi i...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img