KATEGORIA

BOTA

15 foto nga romanca e Mbretëreshës Elizabeth dhe Princit Philip

Ju mendoni se Princi William dhe Dukesha e Kembrixhit janë çifti perfekt? Apo Princ Herri dhe e fejuara e tij Meghan janë çift si...

Senati amerikan i jep dritë jeshile ligjit për shkurtimin e taksave

Senati amerikan të mërkurën në mëngjes i dha dritë jeshile ligjit më shkurtues të taksave që nga vitet e 70-ta të shekullit të kaluar. Siç...

Vjenë, propozim për vendosjen e refugjatëve jashtë qytetit

Johann Gudenus, kryetari i grupit parlamentar të Partisë së Lirisë (FPÖ), parti e ekstremit të djathtë në Austri, partner i koalicionit të qeverisë së...

IHH ofron ndihmë humanitare në Siri

Fondacioni Humanitar për të Drejtat dhe Liritë e Njeriut (IHH) me qendër në Turqi ka dërguar pako ushqimore për 100 familje dhe mjete shkollore...

Në Gutën Lindore po përjetohet skena më e dhimbshme e luftës

Guta Lindore në Siri e cila ndodhet nën rrethimin e regjimit të Bashar al Asadit është bërë skena më e madhe e katastrofës së...

“Trump mund të mos e ketë lexuar tërë strategjinë e sigurisë kombëtare”

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump mund të mos e ketë lexuar tërë Strategjinë e Sigurisë Kombëtare, të cilën e prezantoi në fillim të javës...

Kazakistani organizon takim të ri mbi Sirinë

Pjesëmarrësit janë duke arritur në kryeqytetin e Kazakistanit, Astana, për të marrë pjesë në raundin e tetë të bisedimeve për Sirinë. Ministria e Punëve të...

Arabia Saudite, 56 miliardë dollarë për shpenzime ushtarake

Arabia Saudite ndan rreth një të tretat e buxhetit të vitit 2018 për shpenzimet ushtarake dhe të sigurisë. Në një deklaratë me shkrim nga Ministria...

Putin refuzon të ndërmjetësoj në dialogun Prishtinë-Beograd, ja çfarë thotë

Kremlini nuk donte të komentonte mbi rolin e mundshëm të ndërmjetësimit të Rusisë në negociatat për Kosovën. “Tema e Kosovës është përpunuar seriozisht gjatë bisedimeve...

Çavusoglu do të vizitojë New Yorkun për votimin në OKB lidhur me Kudsin

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Çavusoglu, do të vizitojë New Yorkun për votimin në Asamblenë e Përgjithshme të Organizatës së Kombeve të Bashkuara...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img