KATEGORIA

BOTA

BE-ja lehtëson kufizimet për pushimet verore

Shtetet e Bashkimit Evropian janë pajtuar të premten që të lehtësojnë kufizimet për udhëtime gjatë verës, ku do të lejohen turistët e vaksinuar plotësisht...

Presidenti Erdoğan do të takohet me shumë liderë në Samitin e NATO-s

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, do të takohet me shumë liderë, kryesisht me presidentin amerikan, Joe Biden, në Samitin e NATO-s që do...

E rëndë, autoritetet amerikane publikojnë videon e ‘adoleshentëve vrasës’: Tri ditë pasi kemi vrarë dikë!

Një video tronditëse është publikuar nga autoritetet e SHBA, ku protagonistë është një 18-vjeçar dhe e dashura e tij 16 vjeç. Dyshja, dyshohet se kanë...

Mori vaksinën Astrazeneca vullnetarisht, 18-vjeçarja në Itali humb jetën nga tromboza

Dy javë pasi mori vaksinën e AstraZenecas, 18 vjecarja Camilla Canepa ka ndërruar jetë në Itali për shkak të një tromboze të rëndë në...

“I futën me forcë brenda Audit”, nëna shqiptare bashkë me djalin e mitur rrëmbehet në Gjermani. Dyshimet që të çojnë tek ish-burri

Një 34-vjeçare bashkë me djalin e saj të mitur është rrëmbyer në Gjermani. Ngjarja e rëndë ndodhi ditën e enjte para shtëpisë së tyre. Bëhet fjalë...

Me rritjen e vaksinimit në Evropë fluturimet arrijnë në nivele rekord

Organizata Evropiane për Sigurinë e Fluturimeve Ajrore (EUROCONTROL) njoftoi se pas rritjes së normave të vaksinimit kundër COVID-19 në Evropë fluturimet ditore arritën në...

Rusi, gjykata ndalon aktivitetet e organizatave të lidhura me opozitarin Navalny

Gjykata në Rusi shpalli pro-ekstremiste dhe ndaloi aktivitetet e organizatave të lidhura me opozitarin rus Alexei Navalny, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë nga...

Shefi i Hamasit në Kajro për rindërtimin e Rripit të Gazës

Një delegacion i udhëhequr nga kreu i Byrosë politike të Hamasit, Ismail Haniyeh, u takua në Kajro me shefin e Shërbimit Informativ egjiptian, Abbas...

Afrikë, shkon në mbi 5 milionë numri i rasteve me COVID-19

Numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19) në Afrikë ka shkuar në mbi 5 milionë, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas faqes së internetit "Worldometer",...

E rëndë në Francë, u larguan nga lokali pa paguar, pronari qëllon dy klientët me “shotgun”

Një pronar restoranti në Francë ka qëlluar me armë në drejtim të dy klientëve, të cilët u larguan nga restoranti i tij pa paguar...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img