KATEGORIA

BOTA

Scholz hedh poshtë frikën mbi ”Deutsche Bank” ndërsa aksionet bien

Kancelari gjerman Olaf Scholz hodhi poshtë shqetësimet në lidhje me ”Deutstche Bank” pasi trazirat e reja tronditën dje sektorin bankar të Evropës duke bërë...

BE-ja miraton një tjetër plan mbështetjeje ushtarake për Ukrainën

Udhëheqësit e BE-së do të miratojnë një marrëveshje që synon t’i dërgojë Ukrainës 1 milion predha artilerie brenda 12 muajve të ardhshëm, për të...

Stoltenberg: Perëndimi të përgatitet për një konflikt të gjatë në Ukrainë

Vendet perëndimore do të duhet të mbështesin Ukrainën për një kohë të gjatë në mes të pushtimit të plotë të vendit nga Rusia, deklaroi...

Në samitin e BE-së diskutohet edhe për takimin e Ohrit

Në Bruksel të enjten dhe të premten zhvillohet samiti i liderëve të Bashkimit Evropian nga i cili do të shprehet mbështetje edhe për marrëveshjen...

ICN: Mungesa e infermierëve duhet të trajtohet si emergjencë globale shëndetësore

Këshilli Ndërkombëtar i Infermierëve (ICN) paralajmëroi për mungesën globale të infermierëve, duke deklaruar se çështja duhet të trajtohet si emergjencë shëndetësore globale. “Sistemet shëndetësore në...

​Stoltenberg: Marrëveshja e Ohrit të zbatohet plotësisht nga të dyja palët

Sekretari i NATO-s, Jens Stoltenberg ka deklaruar sot se tani e rëndësishme është që të nisë zbatimi i plotë i marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe...

Kina miraton vaksinën e saj të parë mARN kundër Covid-19

Kina ka miratuar vaksinën e saj të parë mARN kundër Covid-19, shkruan The New York Times. Vaksina mRNA, e zhvilluar nga CSPC Pharmaceutical Group Ltd....

Parlamenti suedez voton anëtarësimin në NATO mes kundërshtimit të Turqisë

Parlamenti suedez do të votojë të mërkurën për anëtarësimin e vendit në NATO. Votimit do të paraprihet nga një debat në parlament. Një rezultat pritet...

Mjekët në protestë për paga më të larta dhe kushte më të mira

Mjekët në spitalet anembanë Gjermanisë dolën sot në protestë në mbështetje të kërkesave për paga më të larta dhe përmirësim të kushteve të punës. Në...

Stoltenberg i kërkon Kinës të mos furnizojë me armë Rusinë

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg paralajmëroi sot Kinën për rrezikun e furnizimit të Rusisë me armë mes të pushtimit të Ukrainës, pasi...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img