KATEGORIA

BOTA

“EBA i ka bërë kërkesë zyrtare SHBA-së për avionët luftarakë F-35”

Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA) të cilat pak kohë më parë nënshkruan marrëveshjen e "normalizimit" me Izraelin, thuhet se i kanë bërë kërkesë zyrtare...

COVID-19, rritje rekord e infeksioneve të reja në Europën Qendrore

Sllovakia ka thyer rekordin e saj për rritjen ditore në numrin e rasteve të COVID-19 për të katërtën ditë radhazi, duke raportuar 522 infeksione...

Katari refuzon presidencën e radhës në Ligën Arabe

Katari ka refuzuar të marrë presidencën e radhës në Ligën Arabe nga e cila u tërhoq Palestina Sipas rregullores së brendshme të Ligës Arabe, Katarit...

SHBA vazhdon me përforcimet në bazat e saj në Siri

MOHAMAD MİSTO SHBA vazhdon me përforcime në bazat dhe pikat e saj që ndodhen në zonat e pushtuara nga organizata terroriste YPG/PKK në verilindje të...

Çavuşoğlu: Është shqetësuese që Pelosi është kryetare e Dhomës së Përfaqësuesve në SHBA

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu sot kritikoi ashpër kryetaren e Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA-ve, Nancy Pelosi rreth vërejtjeve të saj kundër...

Kohë koronavirusi, kjo është situata në Afrikë

Në kontinentin e Afrikës është rritur në 1.452.768 numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19) Sipas faqes së internetit “Worldometer”, e cila përpilon informacionet...

Gjermania shpreson te vaksina e saj ‘Pasive’ për të frenuar përhapjen e Covid

Gjermania shpreson të prodhojë vaksina pasive kundër Covidit-19 pasi shkencëtarët e saj kanë mundur të izolojnë antitrupat kryesorë që zhbëjnë efektet e dëmshme të...

“Rikthimi te multilateralizmi”, Ban Ki-moon: Kriza e COVID-19, rikujtim i errët i lidhjeve tona të zakonshme njerëzore dhe dobësive

Kriza e COVID-19 është rikujtim i errët i lidhjeve tona të zakonshme njerëzore dhe dobësive. Nëse dështojmë që të reagojmë si duhet ndaj pandemisë...

Reagon Rusia pas vendimit të BE-së: Mosnjohja e Lukashenkos si presidenti i Bjellorusisë shkel ligjin ndërkombëtar

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, tha se vendimi i Bashkimit Evropian (BE) dhe disa vendeve të tjera evropiane për mosnjohjen e legjitimitetit të presidentit...

Shtatë të arrestuar pas sulmit me thikë pranë ish-zyrave të Charlie Hebdo

Shtatë persona janë arrestuar në lidhje me një sulm jashtë ish-zyrave të revistës satirike Charlie Hebdo në Paris. Një burrë i armatosur me një thikë...

Lajmet e fundit

Si të pastrojmë këpucët e bardha, 8 mënyra të thjeshta me produkte shtëpiake

Këpucët e bardha janë pjesë e garderobë së të gjithëve pothuajse. Fatkeqësisht, meqenëse ato bëhen pis kaq lehtë, edhe nëse kujdeseni shumë, shumica prej nesh...

“EBA i ka bërë kërkesë zyrtare SHBA-së për avionët luftarakë F-35”

Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA) të cilat pak kohë më parë nënshkruan marrëveshjen e "normalizimit" me Izraelin, thuhet se i kanë bërë kërkesë zyrtare...

COVID-19, rritje rekord e infeksioneve të reja në Europën Qendrore

Sllovakia ka thyer rekordin e saj për rritjen ditore në numrin e rasteve të COVID-19 për të katërtën ditë radhazi, duke raportuar 522 infeksione...

Katari refuzon presidencën e radhës në Ligën Arabe

Katari ka refuzuar të marrë presidencën e radhës në Ligën Arabe nga e cila u tërhoq Palestina Sipas rregullores së brendshme të Ligës Arabe, Katarit...

Virusi i ri ‘Alien’ mund të vjedhë kredencialet nga 226 aplikacione duke përfshirë Facebook, Gmail, Snapchat

Një ekip i studiuesve të sigurisë IT nga ThreatFabric kanë zbuluar një lloj të ri malware Android që vjen me një gamë të gjerë...
- ISLAMSHOP.CH -