KATEGORIA

BOTA

Dhjetra të vdekur pas shpërthimit të bombës në një xhami

Mbi 40 persona u vranë dhe rreth 50 të tjerë u plagosën pas shpërthimit të një bombe pranë një xhamie në Pakistanin jugperëndimor, tha...

Zgjerimi i forcës bërthamore koreanoveriore do parashihet edhe me ligj

Koreja e Veriut e ka rregulluar edhe me ligj zgjerimin e forcës së saj bërthamore. Ligjvënësit koreanoveriorë e kanë miratuar dokumentin në Asamblenë Popullore Supreme,...

Trump shpallet fajtor për mashtrim financiar

Donald Trump u shpall fajtor për mashtrim në çështjen gjithëpërfshirëse të prokurorit të përgjithshëm të Nju Jorkut kundër perandorisë së pasurive të paluajtshme të...

Ukraina: Rrëzuam 26 dronë rusë gjatë natës

Rusia ka sulmuar Ukrainën me 38 dronë gjatë natës, tha të martën forca ajrore e Kievit, ndërsa këta të fundit rrëzuan 26 prej tyre. Megjithatë,...

20 të vdekur pas shpërthimit të një depoje karburanti në Nagorni-Karabah

Të paktën 20 persona vdiqën dhe 290 të tjerë u plagosën pas shpërthimit të një depoje karburanti në Nagorni-Karabah, njoftoi sot në mëngjes Ministria...

Dombrovskis: BE nuk ka ndërmend të shkëputet nga Kina

Komisioneri i Tregtisë i BE-së, Valdis Dombrovskis, në një vizitë katërditore në Kinë, i quajti marrëdhëniet tregtare të Bashkimit Evropian me gjigantin aziatik shumë...

McGonigal deklarohet sot fajtor për bashkëpunim me oligarkun rus

Ish-agjenti i lartë i FBI-së, Charles McGonigal, pritet të deklarohet fajtor të premten për akuzat se ka fshehur 225,000 dollarë pagesa në cash nga...

Zelensky në Këshillin e Sigurimit kritikon OKB: Është e pafuqishme!

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së, kritikoi pafuqinë e kësaj organizate. Sipas tij OKB reagon ndaj problemeve me “retorikë”...

Bota kremton Ditën Ndërkombëtare të Paqes

E themeluar më 30 nëntor 1981 nga Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara me rezolutën 36/67, Dita Ndërkombëtare e Paqes lindi nga dëshira...

Mijëra mjekë sërish në grevë për shkak të pagave

Mijëra konsulentë të NHS janë në grevë në të gjithë Anglinë për një mosmarrëveshje për pagat, ndërsa shërbimi shëndetësor i vendit përgatitet për një...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img