KATEGORIA

LAJME

Irak, arrestohet një terrorist i DEASH-it në Airoportin e Bagdadit

"Shërbimi Kundër Terrorizmit arriti të arrestojë të ashtuquajturin koordinator të përgjithshëm administrativ të bandave terroriste të DEASH-it, të njohur si Abu Nabaa, me anë...

Europianët thithin ajër më të pastër se 10 vite më parë

Cilësia e ajrit është përmirësuar ndjeshëm në Europë gjatë 10 viteve të fundit, por shumë europianë vazhdojnë të vdesin para kohe për shkak të...

Rusia regjistron mbi 25 mijë raste të reja me COVID-19

Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Infeksioneve të Koronavirusit njoftoi se në 24 orët e fundit janë diagnostikuar 25.173 raste të reja me virusin,...

Mbi 59 milionë njerëz të infektuar me Covid-19 në të gjithë botën

Numri i personave të infektuar me Covid-19 në mbarë botën ka shkuar mbi 59 milionë njerëz. Gjithsej, 59 027 330 raste me koronavirus jasnë shënuar...

Spanja në janar fillon planin e vaksinimit

Sanchez theksoi se vaksinimi do të zbatohet në 13.000 lokacione në mbarë Spanjën, ndërsa "një pjesë e konsiderueshme e popullatës" mund të vaksinohet në...

Çfarë do të ndodhë me botën në vitin 2021? Njihuni me 10 parashikimet e “The Economist”

A ndiheni me fat? Numri 21 është i lidhur me fatin, rrezikun, shfrytëzimin e shanseve, dhe hedhjen e zareve. Është mosha minimale në të...

Shifra rekord e të gjobiturve, policia kap 1579 qytetarë pa maska në 24 orët e fundit

Policia e Shtetit vijon kontrollet në të gjithë vendin, për zbatimin e masave anticovid. Në 24 orët e fundit janë ndëshkuar me masë administrative 1579...

E trishtë në Itali/ Lehona shqiptare ankohet për dhimbje të forta koke, vdes në spital

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku një grua me origjinë shqiptare e cila u bë nënë për herë të tretë pak...

Anglia plan për të rihapur stadiumet për tifozët, vendimi hyn në fuqi pas përfundimit të Lock-Down ll në dhjetor

Anglia ka një plan konkret për të rihapur stadiumet për tifozët pas një mbylljeje të tyre prej marsit që lamë pas, shkruajn mediat britanike. Departamenti për...

Osmani: BE-ja të kërkojë ndryshimin e Kushtetutës nga Serbia, e jo nga Kosova

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, i ka thënë shefit të zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomash Szunyog se, për...

Lajmet e fundit

YouTube sjell rregulla të reja për të gjithë ata që fitojnë para nga kjo platformë

YouTube ka rregulla të reja, të cilat krijuesit e përmbajtjes nuk ka gjasa t’i pëlqejnë. Gjegjësisht, kur një reklamë shfaqet në këtë platformë, ata në...

Irak, arrestohet një terrorist i DEASH-it në Airoportin e Bagdadit

"Shërbimi Kundër Terrorizmit arriti të arrestojë të ashtuquajturin koordinator të përgjithshëm administrativ të bandave terroriste të DEASH-it, të njohur si Abu Nabaa, me anë...

Europianët thithin ajër më të pastër se 10 vite më parë

Cilësia e ajrit është përmirësuar ndjeshëm në Europë gjatë 10 viteve të fundit, por shumë europianë vazhdojnë të vdesin para kohe për shkak të...

Rusia regjistron mbi 25 mijë raste të reja me COVID-19

Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Infeksioneve të Koronavirusit njoftoi se në 24 orët e fundit janë diagnostikuar 25.173 raste të reja me virusin,...

Hakerët po përpiqen të vjedhin sekretet e vaksinës kundër coronavirusit

Hakerët e sponsorizuar nga shtetet sikurse Kina, Rusia, Irani dhe Koreja e Veriut janë angazhuar në përpjekje për të vjedhur sekretet e vaksinës së...
- ISLAMSHOP.CH -