KATEGORIA

KUZHINE

Kuleç në mënyrën turke: Shije e pasur e kuleçve, të cilët i shijon me kafshatën e parë!

      Ky brumë përgatitet në mënyrë krejtësisht tjetër nga të gjithë ato që i keni provuar deri tash. Nevojiten: – 1 kg miell tip 400, – 500 ml...

Pse duhet të përdorni piper të kuq në çdo gjellë?

Ushqimet e fërguara kanë filluar shumë shpesh të përgatiten, por kjo nuk do të thotë që ju duhet ta largoni nga përdorimi piperin e...

Sallatë me misër, bizele, kikirikë dhe susam

Ka një shije të mrekullueshme dhe një mënyrë përgatitje shumë të lehtë. Përbërësit: ▪ 1 paketim të ngrirë kokrra misri të ëmbël, ▪ 100 g bizele të...

Orizi përmban plastikë? Ndiqni këto këshilla dhe do e dalloni menjëherë

Nuk kishte si të ndodhte ndryshe, ku Kina të ishte prodhuesi më i madh i orizit. Kina prodhon më shumë se 200 milionë tonë...

Sallatë me misër, bizele, kikirikë dhe susam

    Ka një shije të mrekullueshme dhe një mënyrë përgatitje shumë të lehtë.   Përbërësit: ▪ 1 paketim të ngrirë kokrra misri të ëmbël, ▪ 100 g bizele...

Kek me limon, receta e thjeshtë për fundjavën tuaj

      Siç kemi thënë edhe herë të tjera, pjesa më e mirë e agrumeve është në lëkurën e tyre. Në këtë recetë kemi përdorur edhe...

Receta e qofteve më të shijshme që keni ngrënë në jetë

    Ajo është receta më e vjetër e përgatitjes së qofteve më të mira që keni ngrënë ndonjëherë. Duhen vetëm 20 minuta për t’i gatuar. Përbërësit: 60...

Thjerrëzat në tavë do ta zëvendësojnë fasulen këtë sezon!

    Thjerrëza e pjekur – thjerrëza është gjellë e cila përgatitet si fasulja apo fasulja në tavë. Përbërësit: – 400 g thjerrëza, – 150 g djathë të fortë...

Buka më e shëndetshme që ekziston: Pastron trupin nga yndyrat dhe mbetjet toksike!

    Kjo bukë pa miell është njësoj nutritive si edhe produktet e tjera të furrës, mirëpo edhe e pasur me proteina, vitamina, amino-thartira, yndyra, hidrokarbure...

Biskota të shëndetshme nga bananet dhe lajthitë

    Biskota më të mira të cilat mund t’ia jepni edhe fëmijëve janë ato të cilat i gatuani vetë nga përbërësit e zgjedhur… Përbërësit: – 100 g...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img