KATEGORIA

KUZHINE

Racioni në gotë – ‘smoothie’ portokalli me shafran

Përgatitni smothie portokalli me shafran për veten dhe për më të dashurit tuaj. Nevojiten: – 1 karotë, – 1 portokall, – 1 dardhë, – 1 banane, – ¾ e filxhanit...

Katër salca për patate të skuqura më të shijshme se kurrë

Nëse je mërzitur t’i shoqërosh patatet e skuqura vetëm me kechup, ka ardhur koha të bësh vetë disa salca të tjera. Produktet që do të...

Supë viçi me tortelini

Supë viçi me tortelini! Nevojiten: * 200 gr tortelini me djathë * 2 kube supë e gatshme viçi * 1 lugë kafeje borzilok * 30gr gjalpë * majdanoz * 1l ujë *...

Gjellë me mish peshku: Këtë drekë e adhurojnë edhe ata të cilët nuk e dinë ç’është kreshma!

Kjo recetë e shëndetshme, me plot shije, kërkon vëmendje dhe njëkohësisht delikatesë në përgatitje. Përbërësit: – 1,5 kg mish peshku mustak ose peshk tjetër lumi, –...

Pite të mbushura me gjel deti dhe suxhuk

Pite të mbushura me gjel deti dhe suxhuk Përbërësit: ▪ 60ml (1/4 filxhan) vaj ulliri ▪ 1 qepë e kuqe, e prerë hollë ▪ 2 thelpinj hudhër, të...

Për një shije të përkryer: Gjel deti i pjekur në furrë

Pa atë, tavolina e Vitit të Ri është e varfër. Por, përpara se të shpejtoni të blini gjelin e detit, është mirë të njihni...

Ushqimet që na bëjnë të ndjehemi të uritur

Shpesh na ndodh që kemi përfunduar ushqimin, megjithatë pas disa minutash kemi nevojë që të hamë diçka të vogël. Kjo nuk ka të bëj...

Krejtësisht e thjeshtë: Spinaqi i freskët me brumë shtëpie

Krejtësisht e thjeshtë: Spinaqi i freskët me brumë shtëpie Përbërësit: ▪ 500 g spinaq i freskët ▪ 4 vezë ▪ 500 g brumë shtëpie ▪ ½ lugë përzierje të...

Mafinë çokollate me bademe dhe portokall

Shija e freskët e çokollatës, ideale për tryezë kreshmore festive. Përbërësit: – 200 g çokollatë kreshmore, – 100 g bademe, – 50 g sheqer, – 100 g miell, – 100...

Qofte në salcë domateje: Shumë të buta dhe të shijshme dhe gatuhen në çast!

Përgatiten shumë shpejt dhe lehtë, kështu që për një drekë të shijshme nuk ju duhet shumë kohë dhe mund. Përbërësit: ▪ 300 g mish të bluar, ▪...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img