KATEGORIA

KUZHINE

Tavë e Sofrës së Prizrenit – Si ta Përgatisni në Shtëpi

Është një recetë e vjetër po aq sa edhe zakonet popullore shqiptare. Një gatim i kuzhinës vendase, specialitet i Prizrenit dhe është një recetë...

Hasude e Shpejtë – Ëmbëlsi e Mrekullueshme në 15 Minuta

Përgatitet krejt lehtë, me vetëm katër përbërës por shija e saj të përfshin tërësisht. Mund ta përgatisni në çdo kohë të ditës pasi kërkon shumë...

Londra merr vendimin e pazakontë për shkak të thatësirës, nis nga 24 gushti

Thames Water, kompania e ujit me bazë në Londër, do t’u ndalojë klientëve të saj përdorimin e zorrëve të ujit për vaditje nga 24...

Supë me Domate, Speca dhe Lëng Pule

Supa është një ushqim ideal për të gjitha stinët. Nëse ju pëlqejnë supat, atëherë me siguri do t’ju pëlqejë edhe kjo recetë. Supa në këtë recetë ...

Biskota me Miell Orizi – Më të Shkriftat që do të Provoni

Biskotat me siguri i keni gatuar shpesh në gjithçfarë mënyrash. E megjithatë kaçdo ditë receta të reja interesante e plot shije që mund të provoni. Nëse...

Kasatë Shtëpie me Qumësht – E Ftohtë, e Freskët, e Ëmbël

Recetat e freskëta dhe të ftohta janë ideale në këto ditë të nxehta. AgroWeb.org ju sjell më poshtë recetën fantastike të përgatitjes së kasatës me...

Patëllxhanë me Salcë Domatesh të Pjekur në Furrë

Patëllxhanët janë nga perimet që kombinohen më lehtë me çdo gatim. Turlia me patëllxhanë, gjella, fërgesa e deri tek turshitë me këtë perime janë nga...

Fiq të Karamelizuar me Mjaltë dhe Kos

Fiqtë janë ndër frutat më të mira e të shëndetshme për njeriun. Ato janë të pasura me sheqerna natyralë, vitamina, minerale dhe fibër. Fiqtë përmbajnë kalium,...

Sallatë Me Vezë Dhe Majdanoz – E Lehtë dhe e Shpejtë

Nëse po kërkoni të mësoni një nga ato sallata të cilat mund t’i merrni me lehtësi në punë dhe janë perfetke për tu konsumuar...

Burani Verore me Speca, Domate dhe Oriz

Burania me speca dhe domate është një ndër pjatat fantastike, të shijshme, e pasur me vlera ushqyese të kulinarisë shqiptare. E thjeshtë në përgatitje dhe...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img