https://www.aiguillealpine.co.uk/http://perpustakaan.unla.ac.id/wp-includes/MESINSLOT/https://cafesach.com.vn/https://shootless.nl/http://www.smartiming.co.uk/https://thali.pl/https://www.contraloriapereira.gov.co/https://fia.ui.ac.id/-/stoto/https://iac.ui.ac.id/qris/https://stroumfaki.gr/https://nipscollege.co.ke/https://memorialsignworld.com/https://healthcareinkenya.com/https://bayscaffolding.co.nz/https://www.prottoy.cu.ma/https://ideasvibe.com/https://www.ffl.si/https://fhunizar.ac.id/https://sgs.sheratongrandesukhumvit.com/https://disability.ui.ac.id/maxwin/https://www.fodecc.cm/https://shiki.cu.ma/https://www.fodecc.cm/Samuel-Donatien-Nengue/https://nfd.com.tr/https://eedesign.co.uk/https://defender.org.br/https://fosfobox.com.br/http://estima.xgeo.pl/
KUZHINE Archives - Page 109 of 113 - Drita Tv

KATEGORIA

KUZHINE

Pite kërcëlluese me mollë, i shijshëm për të gjitha gjeneratat!

Këtë pite nga petët e brumit e duan të gjithë. Është kërcëlluese dhe e shijshme, por shumë e lehtë për ta gatuar. Përbërësit: – 5 mollë...

E mrekullueshmja tavë e sofrës së Prizrenit (Receta tradicionale)!

Është një recetë e vjetër po aq sa edhe zakonet popullore shqiptare. Një gatim i kuzhinës vendase, specialitet i Prizrenit dhe është një recetë...

Rizoto me pulë!

Përbërësit: 300 gr mish gjoks pule, 150 gr oriz, 300 ml lëng perimesh, 50 gr djathë parmesan, 20 gr gjalpë, vaj vegjetal, kripë, Biber i...

Kuleç në mënyrën turke: Shije e pasur e kuleçve, të cilët i shijon me kafshatën e parë!

      Ky brumë përgatitet në mënyrë krejtësisht tjetër nga të gjithë ato që i keni provuar deri tash. Nevojiten: – 1 kg miell tip 400, – 500 ml...

Pse duhet të përdorni piper të kuq në çdo gjellë?

Ushqimet e fërguara kanë filluar shumë shpesh të përgatiten, por kjo nuk do të thotë që ju duhet ta largoni nga përdorimi piperin e...

Sallatë me misër, bizele, kikirikë dhe susam

Ka një shije të mrekullueshme dhe një mënyrë përgatitje shumë të lehtë. Përbërësit: ▪ 1 paketim të ngrirë kokrra misri të ëmbël, ▪ 100 g bizele të...

Orizi përmban plastikë? Ndiqni këto këshilla dhe do e dalloni menjëherë

Nuk kishte si të ndodhte ndryshe, ku Kina të ishte prodhuesi më i madh i orizit. Kina prodhon më shumë se 200 milionë tonë...

Sallatë me misër, bizele, kikirikë dhe susam

    Ka një shije të mrekullueshme dhe një mënyrë përgatitje shumë të lehtë.   Përbërësit: ▪ 1 paketim të ngrirë kokrra misri të ëmbël, ▪ 100 g bizele...

Kek me limon, receta e thjeshtë për fundjavën tuaj

      Siç kemi thënë edhe herë të tjera, pjesa më e mirë e agrumeve është në lëkurën e tyre. Në këtë recetë kemi përdorur edhe...

Receta e qofteve më të shijshme që keni ngrënë në jetë

    Ajo është receta më e vjetër e përgatitjes së qofteve më të mira që keni ngrënë ndonjëherë. Duhen vetëm 20 minuta për t’i gatuar. Përbërësit: 60...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img