KATEGORIA

KUZHINE

Biskota të shëndetshme nga bananet dhe lajthitë

    Biskota më të mira të cilat mund t’ia jepni edhe fëmijëve janë ato të cilat i gatuani vetë nga përbërësit e zgjedhur… Përbërësit: – 100 g...

Këtë erëz do e përdorni në çdo gatim! Ja çfarë sëmundjesh shëron

      Shefat e kuzhinës e njohin si kurkuma, por në një gjuhë më të thjeshtë, ky përbërës quhet shafrani i Indisë. Nutricienët më të mirë...

Ëmbëlsira 6000 vjeçare, më e vlefshmja në botë që shëron shumë sëmundje

Receta për ëmbëlsirën e quajtur pasteli daton rreth 6000 vjet më parë dhe u përgatit në Greqinë e lashtë dhe në Lindjen e Mesme....

Qofte me Presh dhe Miell Misri!

Me një shije krejt speciale, të lehta dhe fantastike për t’u konsumuar në çdo kohë të ditës. Kjo recetë përgatitet shumë lehtë dhe shpejt, ideale...

Ëmbëlsirë me lëng portokalli Fanta

Ëmbëlsirë me lëng portokalli Fanta Përbërësit: Pjesa e parë: 2 vezë 5 lugë sheqer 5 lugë qumësht 5 lugë vaj 5 lugë miell 1 pecivë qershi Pjesa e dytë: 500 ml qumësht 200 ml shllag krem 5...

Oriz me perime

Kur vjen puna tek pjatat e thjeshta dhe të shijshme, shumicës i shkon mendja tek orizi. E pëlqyeshme dhe e dëshirueshme në tavolinë, kjo është...

Çorba me mish të grirë

Çorba me mish të grirë Për 6 persona nevojiten: ▪ 450 g mish i grirë viçi ▪ 300 g rriska të gjera mishi ▪ 3 karota të prera...

Pulë e pjekur në skarë me arra

Pulë e pjekur në skarë me fasule dhe arra. Proteinat e pulës dhe yndyrat e shëndetshme nga arrat dhe farat, të mbajnë të kënaqur pa...

Si të pregatisni vetë në kushte shtëpie puding me çokollatë

Ky puding me çokollatë ka një shije të mrekullueshme, aromë ndjellëse dhe është mjaft kremoz. Për më tepër që përgatitet shumë shpejt. Mund ta...

Ushqimet që ju ndihmojnë të qëndroni ngrohtë në dimër

Me rënien e temperaturave të gjithë dëshirojnë të gjejnë mënyrën e duhur për të qëndruar ngrohtë. Po a ndikojnë ushqimet që konsumojmë në temperaturën...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img