KATEGORIA

KUZHINE

Kjo është mënyra më e mirë e ruajtjes së miellit

Mielli është artikull i cili blihet lehtë. E bartni në shtëpi nga dyqani në një ndër qeset e rënda, pastaj e vendosni në një...

Çokollatë e ngrohtë pa qumësht dhe pa sheqer

Çokollatë e ngrohtë e shëndetshme pa shtesa qumështi! Përbërësit: – ½ l qumësht bimor, sipas dëshirës; – 4 lugë të vogla nisheste misri; – 4 – 6 lugë...

Drekë e gjelbër e pjekur në furrë

Për më shumë, ndiqni recetën e detajuar… Përbërësit: – 500 g oriz; – 1 qepë; – 100 ml vaj; – 2-3 thelpinj hudhre; – pak majdanoz; – 200-250 g spinaq; – 1...

Qoftere nga fasulja: Ushqim i shijshëm për fillestarët

Ushqim i shkëlqyeshëm për ditët kur mbani dietë – qoftere të shijshme nga fasulja! Përbërësit: – 500 g fasule; – kripë; – erëza bimore; – 2 lugë të vogla...

Tortë me keks dhe gjalpë dhe tri lloje pudingësh

Të gjitha amvisat dhe adhurueset e biskotave, me këtë recetë do të gatuajnë tortën e ëndrrave Përbërësit: – 1 kg biskota me gjalpë; – 1,2 l qumësht; –...

Patate të pjekura të grira në rende

Mënyra e pazakonshme e përgatitjes i jep shije të përsosur Përbërësit: – 3 patate të mëdha...

Supë kremi nga kërpudhat

Ideale për ata që ndjekin regjim diete Përbërësit: – 200 gr kërpudha; – 1 presh; – 1 karotë; –...

Ëmbëlsira kreshmore

Gatuani ëmbëlsirë të shijshme me bademe dhe kakao. Përmbajtja: ▪ 200 g miell▪ 1,5 pluhur për...

Revani me kos

Nga zonja KaterinaPërbërësit 500 gr miell ermik, 1 filxhan sheqer, 1 filxhan ujë, 600 gr kos, 2 bustina vanilje,...

Biskota Daneze

Këto biskota janë tundime të vogla të cilave nuk i reziston dot askush. Mund të mos ju kujtohen, por...

Lajmet e fundit

Kosovë, me një rast të ri, rritet në 126 numri i të infektuarve me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka njoftuar edhe për një rast të diagnostikuar pozitiv me koronavirusin e ri (COVID-19), duke e...

COVID-19, rritet në 2.921 numri i të vdekurve në Mbretërinë e Bashkuar

Autoritetet Shëndetësore të Mbretërisë së Bashkuar kanë njoftuar se me 560 raste të reja të vdekjeve në 24 orët e fundit, numri i vdekjeve...

Franca thirrje për solidaritet në luftën kundër krizës ekonomike

Ministri francez i Ekonomisë, Bruno Le Maire, bëri thirrje për solidaritet mes vendeve anëtare të Bashkimit Evropian (BE) në luftën kundër krizës ekonomike të...

Disa vende të BE-së të shqetësuara për masat kundër COVID-19

Njoftohet se 13 vende anëtare të BE-së kanë bërë thirrje se masat e marra për shkak të koronavirusit të ri (COVID-19) mund të shkelin...

Itali, një studim pretendon se numri i vdekjeve nga COVID-19 është shumë i lartë

Një studim i pavarur i publikuar në mediat italiane pretendon se numri i vdekjeve nga pandemia e koronavirusit të ri (COVID-19) në rajonet më...
- ISLAMSHOP.CH -