KATEGORIA

KUZHINE

Sultjash me Mollë dhe Arra – Ëmbëlsira e Shëndetshme që Duhet të Provoni

Sultjashi në traditën tonë është një nga pjatat që gjyshet dhe nënat përgatisnin për fëmijët e tyre. Por nga ana tjetër sultjashi ishte edhe një...

Kek Tiramisu pa Pjekje – Receta me Shije të Lehtë

Tiramisuja është nga ato ëmbëlsira e cila shijohet në çdo kohë të vitit. Është e lehtë e freskët për verën dhe plot shije e aromë...

Tavë me Merluc dhe Domate – Receta e Shijshme

Sot është e shijshme, e shpejtë dhe e lehtë për një drekë apo një darkë peshku. Ky vakt i shëndetshëm, mund të shoqërohet më së...

Hallvasia e Shtëpisë – Sekreti i Recetës së Ëmbël me Shije të Mrekullueshme

Origjina e kësaj ëmbëlsire flitet të jetë Perandoria Bizantine, më pas është trashëguar dhe përhapur në të gjithë orientin. Fjala ‘halvah’ në arabishten e vjetër...

Qofte Role e Mbushur me Spinaq dhe Djathë

Një recetë e shijshme, e gjithashtu e shkëlqyer për një darkë fantastike me familjen ose miqtë. Plot shije dhe vlera për të gjithë familjen, kjo...

Receta e Ëmbël e Lëkurave të Portokallit të Mbështjella me Çokollatë

Ju mund t’i shërbeni së bashku me kafe ose si shoqëruese për pijen tuaj të preferuar. Zbuloni më poshtë se si t’i përgatisni ato me...

Byrek i Kripur me Qumësht dhe Arra

Byreku është një nga recetat më të dashura për shqiptarët. Prezente në shtëpitë tona për breza me radhë, byreku ka një larmishmëri në përgatitjen e...

Fileto Pule të Pjekura në Furrë me Hudhër dhe Djathë

Mishi i pulës është jo vetëm i shijshëm, por edhe një mik i mirë organizmit tuaj. Ai është i pasur në proteina dhe vitaminë B6 të...

Biskota të Mbushura me Hurma Arabie – Të Ëmbla e Plot shije

Biskotat janë nga shijet e vogla e të veçanta që mund t’i konsumoni gjatë gjithë ditës. E sidomos kur ditët janë të gjata dhe të...

Çokollata të Shëndetshme – Përgatitni Vetë në Shtëpi

Kush nuk dëshiron të konsumonjë një ëmbëlsirë sa herë t’i shkojë mendja? Megjithatë kjo jo gjithnjë është e mudur për shkak të efekteve që ato...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img