KATEGORIA

KURIOZITETE

7 pyetje që duhet t’i bëni partnerit, para se të hyni në një lidhje

Ju kurrë nuk do ta njihni mirë partnerin tuaj dhe në fakt, kjo është një nga gjërat më të bukura për të qenë në...

A është Anastasia vajza më e bukur në botë?

Një 6-vjeçare nga Rusia është quajtur si “vajza më e bukur në botë”, duke ndjekur hapat e modeles franceze Thylane Blondeau. Anastasia Knyazeva ka tashmë...

Cili është sekreti i prindërve danez që rrisin fëmijë të suksesshëm?

Sipas studimeve Danimarka ka rezultuar të jetë vendi më i lumtur në botë dhe sekreti i kësaj jete të lumtur qëndron në mënyrën si...

Zbulohet ilaçi që rigjeneron dhëmbët e humbur

Kjo është një gjë e zakonshme që ka ndodhur për dekada, ka një zgavër në gojën tuaj, një kohë për të marrë një mbushje...

Si të qetësoni një fëmijë të llastuar dhe të tërbuar: Ja 5 këshilla nga pediatri!

Fëmija që bërtet në dyshemenë e shitores apo refuzon të ngritet nga dyshemeja e autobusit … shumica e prindërve e kanë përjetuar këtë tmerr. Edhe...

Imazhet satelitore zbulojnë një qytet të lashtë dhe misterioz në mes të oqeanit

Historianët dhe arkeologët kanë mbetur të “trullosur” pas zbulimit të një qyteti të largët dhe misterioz të ndërtuar në mes të oqeanit . Interesi për...

Ngrohja globale, rriten temperaturat në Arktik

Ndryshimi i klimës në Arktik tashmë është i pandalshëm, sipas ekspertëve. Më akute situata paraqitet në arqipelagun norvegjez Spitzbergen, ku vitin e kaluar temperatura mesatare...

Angli, gjenden fosile gjitarësh të lashta 145 milionë vite

Në Angli janë gjetur fosile të lashta 145 milionë vite të dy gjallesave të cilat konsiderohen të jenë paraardhësit e gjitarëve. Dr. Steve Sweetman nga...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img