KATEGORIA

KURIOZITETE

Fshati zviceran në zi, i zhduken tetë mace

Thashethemet në Facebook nuk kanë të ndalur: Në Rebstein të Zvicrës dyshohet se ekziston një gurman i maceve. Janë postuar disa informata për zhdukjen...

Një histori për të mos u humbur, lexojeni deri në fund!

Njeher nje gjuetar ne nje dite te ftohte dimri shkoi per gjueti dhe arriti te kape disa Zogj. Pastaj i vendosi para vetes dhe filloi...

Kartëmonedha prej 10 frangash, shpallet më e bukura në botë

Kartëmonedha e verdhë me vlerë 10 franga zvicerane është shpallur kartëmonedha më e bukur në botë në vitin 2017 nga Shoqata Ndërkombëtare e Kartmonedhave....

Mohamed Salah gjithmon udhëton me Kuran!

Qëllimi kryesor i Muhamed Salah për këtë sezon të Premier Ligës, është që të shënoj sa më shumë gola. Salah përveç që njihet si golashënues...

Kontroll gjigandëve të internetit: burimi më i vlefshëm në botë, jo nafta por informacioni

Industria e të dhënave kërkon qasje të re me rregulla kundër trusteve dhe monopolizimit. Dalja e një burimi të ri nxit gjithnjë një industri të...

Akuariumi i Stambollit, kujdesi për mijëra kafshë sfidë për punonjësit

Përgjegjësit e akuariumit të cilët në akuariume gjigande përkujdesen për ushqimin, kujdesin dhe trajtimin e shumë llojeve të krijesave të detit dhe tokës, nga...

Pas 300 vitesh, diamandi blu në ankand, ja sa do të shitet

Përgjatë 300 viteve të fundit ka qenë në duart e 4 dinastive mbretërore europiane. Por, në muajin maj, diamanti i jashtëzakonshëm blu 6.16 karatësh,...

“Arka e Nuhut ndodhet në rajonin Agri në Turqi”

Vendndodhja e Arkës së Nuhut, përfundimisht është në krahinën turke Agri, pohon Erkan Kosedag, autor i librit "Arka e Nuhut, Zbulimi i Shekullit". Libri i...

Në cilin vend do të bie stacioni kozmik kinez?

Stacioni kozmik Tiangong-1, mbi të cilin Kina humbi kontrollin, do të bie në tokë në 12 orët e ardhshme, por ende askush nuk e...

Po zgjerohet shkretëtira e madhe e botës?

Ndryshimi i klimës është pjesërisht shkaktar për një rritje të jashtëzakonshme të madhësinë së shkretëtirës Sahara gjatë njëqind viteve të fundit. Sipas një studimi të...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img