KATEGORIA

KURIOZITETE

10 gjëra të mahnitshme që nuk do të besoni se ekzistojnë në të vërtetë

Natyra është e bukur dhe e mahnitshme. Ka krijuar mrekulli që është e vështirë të besohet se ekzistojnë në të vërtetë. Në jetën tonë...

Kur kafshët i zë gjumi adhurueshëm..

Të kontrolluarit postën elektronike apo leximi i shumë lajmeve në orët e para të ditës mund t’ju shkaktojë stres, kështu që një galeri fotosh...

Shkrirja e akullnajave nxjerr thesaret e së shkuarës, zbulohen artefakte nga 9,500 vite më parë

Ndryshimet klimaterike po krijojnë site shumë të vlefshme arkeologjike në malet alpine ku akullnajat në shkrirje e sipër po nxjerrin në pah “thesare” që...

Cili është zakoni që e bën një student të keq

Studimi dhe veçanërisht përsëritja është alfa dhe omega tek studenti për të pasur performancë të mirë në mësimet e tij. Dhe tani që shkollat ​​janë...

Nga Butani tek Armenia: Kush janë 5 vendet më të çuditshme në botë

Çdo vend ka gjërat e tij të çuditshme. Dhe ndërsa nuk ka ndonjë parametër për të matur çuditshmërinë e një vendi, është e sigurt...

A e dini se?! Njihuni me disa kuriozitete interesante

– Qentë mund të stërviten që ta nuhasin kancerin e mushkërive kohë përpara shfaqjes së simptomave – Mbi 350 milionë njerëz vuajnë nga Çrregullimi i...

Gropa gjigante “përpin” shtëpinë në Rusi

Një shtëpi përfundoi në një krater me thellësi 25 metra, që u hap papritmas në një fshat rus. Dy persona arritën të shpëtojnë, por...

Po ngjiste malin me të atin, 12-vjeçari zbulon skeletin e dinosaurit të rrallë

Mund të duket e pazakontë, por është e vërtetë. Një 12 vjeçar ka bërë një ndër zbulimet më të rëndësishme të historisë së jetës...

Zbulohet “misteri” i trenit që kalon përmes autostradës me shtatë korsi

Wonder World, një faqe australiane e videos në YouTube ka zgjidhur më në fund misterin e një treni të madh mallrash që kalon në...

Fotot që tregojnë se bota është e mbushur me gjëra të mahnitshme

Bota është plot mrekulli që nuk do të besonit se ekzistonin. Gjetjet e mahnitshme dhe gjërat e pazakonta nuk ndodhin aq shpesh. Dhe është...

Lajmet e fundit

“Vrasësi i të moshuarave”/ Tmerroi rrugët e Riminit, vdes në qeli shqiptari i dënuar

Eder Marila, një shqiptar i dënuar me burgim të përjetshëm nga gjykata e Bolonjës në 2013-ën u gjet i pajetë në burgun e Padovas. Shqiptari...

“Ku është paketa e tretë?”, Basha: Viktimat e pandemisë, për shkak të kaosit që mbizotëron në spitalet tona

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, në një konferencë për mediat, tha se kryeministri Edi Rama, përkundër asaj që ka premtuar, nuk e dha...

“Shkelën armëpushimin”, Azerbajxhani akuzon Armeninë për luftime gjatë “paqes”

Ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit tha të hënën se forcat armene shkelën një armëpushim të rënë dakord të dielën dhe hodhën granata në fshatra...

Tensionohen raportet mes Macron dhe botës arabe

Deklaratat dhe politikat e Presidentit francez Emmanuel Macron karshi islamizmit në Francë dhe insistimin e tij për të rishfaqur karikaturat e profetit Muhammed, ka...

Mitsotakis flet për kufijtë detarë: E drejta për t’u zgjeruar me 12 milje në Jon nuk diskutohet apo kushtëzohet, më pas shkojmë në Hagë...

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka folur për herë të parë në parlement lidhur me dakordësinë me Shqipërinë për të çuar në Hagë çështjen e kufijve detarë. Ai...
- ISLAMSHOP.CH -