KATEGORIA

KURIOZITETE

4 momentet kur duhet të thuash “Jo”, sipas Steve Jobs

Çelësi për përqëndrim të lartë: Hiq dorë nga multitasking. (të bërit shumë gjëra në të njëjtën kohë) Tipari i njëjtë i njerëzve që kanë shumë...

Substanca e shtuar në vajin e patateve të skuqura stimulon rritjen e flokëve

Shkencëtarët kanë zbuluar që një substancë të cilën zinxhirët global të ushqimit të shpejtë ia shtojnë vajit gjatë përgatitjes së patateve të skuqura, stimulon...

Kris Todi: “Shijoni Udhëtimin, jo vetëm destinacionin”

Historia e shqiptarit të suksesshëm përtej oqeanit. Ndonëse të paktë në numër, shqiptarët gjithmonë kanë shkëlqyer kudo ku janë zhvendosur rreth e rrotull globit. E...

50 shqiptaret më të famshëm në botë

Sipas një artikulli në Oculus News, kjo është një listë me 50 shiqptarët më të famshëm në botë , por na fton të vëmë...

Si të hiqni pluhurin dhe shenjat e gishtërinjve nga televizori me 2 përbërës

E mbani mend herën e fundit kur keni parë një film ose dokumentar në televizor? Mund të ketë qenë dje, sot, ose para një...

Musliman dhe bamirës, kjo është pasuria e familjes shqiptare Destani

Kush është më i pasur Silvio Berlusconi apo Lazim Destani? Kjo është pyetja që mediat bëjnë shpesh kur vjen puna për të krahasuar pasuritë marramendëse...

Çfarë u ndodhte në Mesjetë atyre që merreshin me thashetheme dhe shpifje

Të flisje keq për tjetrin, të shpifje, apo të përhapje lajme që nuk janë të vërteta, në Mesjetë është konsideruar si një krim i...

Ferma e kuajve të racës kampion, traditë shekullore në Turqi

Ferma “Ciftlikat-I Humayun“ në qytetin turk të Eskişehirit, tashmë për dy shekuj kultivon kuajt nga raca e pastër arabe. Ferma për kultivimin e kuajve elitarë...

Imazh i pazakontë, minarja shfaqet nga liqeni i ngrirë

Minarja e cila ngritet në mes të liqenit në lindje të Turqisë është kthyer në një atraksion turistik, e cila në mënyrë të veçantë...

7 shprehje që i përdorë shkolla më e suksesshme në botë – përdorini edhe ju!

Metoda Montessori është vështirë të përmblidhet në vetëm pak fjalë – është një filozofi mbi edukimin dhe zhvillimin e fëmijëve që shkon thellë. Është...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img