KATEGORIA

KURIOZITETE

Prindërit “vesvese” krijojnë dëme të përhershme te fëmijët

Nëse jeni tepër mbrojtës ndaj fëmijëve tuaj, atëherë duhet të tregoni kujdes për pasojat psikologjike që mund t’i shkaktoni përgjatë gjithë jetës. Pra, ju...

Pse është mirë që ndonjëherë të lani fytyrën me ujë të gazuar?

Kur bëhet fjalë për kujdesin e fytyrës, secila grua është në kërkim të zgjidhjeve të reja që sfidojnë veprimin e kohës, mungesën e përkujdesjes...

Ja çfarë duhet të dini për bankat islame!

Nuk ekziston një mënyrë standarde për të përcaktuar se çfarë është një bankë islame, por në përgjithësi një “bankë islame është një institucion...

I gjithë fshati në dietë, banorët dobësohen njëkohësisht!

Bashkia e Naron në Spanjën veri-perëndimore ka vendosur të dobësohet kolektivisht…39.426 banorët e saj kanë ndërmarrë një nismë inovatore për të përmirësuar shëndetin e...

E pathëna nga testamenti i Ibrahim Kodrës: më varrosni si mysliman!

Ndërsa është ndezur debati mbi faktin nëse trupi i Ibrahim Kodrës – piktorit shqiptar më famë të quajtur dhe “kubisti i fundit”, e njëherësh...

10 vendet që paguajnë më shumë mësuesit!

Edukimi dhe arsimimi i brezave të rinj është shtylla kryesore që garanton jo vetëm mbijetesën e një populli, por edhe rritjen e mirëqënies së...

Martesa 70 vjeçare e çiftit të moshuar frymëzim për të rinjtë

Martesa e lumtur 70 vjeçare mes Imara Fakiri (95) dhe Hazra Buzazi (86) në Tunizi e cila ka kohë që ka kaluar gjysmë shekulli,...

7 shprehje që nuk duhet t’i thuhen bashkëshortit në prani të fëmijëve

Ndoshta e ka thënë atë për një qëllim të mirë, por kushdo që ka shqiptuar shprehjen “Veprimet janë më të forta se fjalët”, kurrë...

Rruga që të merr mendtë

Për banorët e Chongqingut në Kinë, rruga e kthimit në shtëpi është shpesh e sikletshme. Për të hyrë në një kompleks rezidencial, duhet të bësh...

Qyteti mesjetar në Sllovaki, “bankë dashurie” për Shën Valentin

Një qytet mesjetar pak i njohur, në Sllovaki, po shpreson ta vendosë veten në qendër të hartës së dashurisë së Europës. Banská Štiavnica është qyteti...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img