KATEGORIA

KURIOZITETE

Ja 5 arsye pse duhet të udhëtoni

    Thonë se e gjithë jeta është një udhëtim i gjatë, ku ndeshesh me gjëra nga më të ndryshmet. Udhëtimet, njeriu i bën për arsye të...

7 mënyrat e përdorimit të limonit që një grua nuk i ka ditur më parë!

    Një nga frutat më të dobishme për njeriun është padyshim limoni. Ky i fundit është veçanërisht efikas për lëkurën tonë. Ne mund ta përdorim...

Njihuni me fshatin në Kosovë ku dimri zgjat gjashtë muaj

    Megjithëse moti pak është zbutur në disa zona rurale bora po sjell probleme. Në Kaqanoll të Podujevës bora dhe erërat e forta mbyllin rrugën...

Mënyra të thjeshta të cilat do të pengojnë që në temperaturat nën zero t’ju ngrijë xhami i përparmë i veturës, bravat ose dritaret

    I ftohti nuk është e thënë që patjetër të jetë i papërballueshëm dhe problemet me veturën e ngrirë mund të shmangen me ndihmën e...

Qytetet më të mira të botës për të rinjtë: Berlini nr. 1, Montreali i dyti, New Yorku i 8-ti

    Një studim i ri i ka zbuluar qytetet më të mira për mijëvjeçarët dhe del se Berlini është më i preferuari i të rinjve. Studimi...

Piktura më e shtrenjtë në Europë

  Gruaja me beretë e veshje me kuadrate e Picasso u shit për gati 50 milionë paundë, çmimi më i lartë në ankand për një...

Ja si të rrisni fëmijë të edukuar dhe të dashur

Çdo nënë dëshiron të shohë fëmijën e saj të lumtur, por shpesh bëhen edhe gabime për të arritur këtë qëllim. Natyrisht, puna e prindit...

Cilat janë rrogat mujore të presidentëve të rajonit: ja sa e ka Ilir Meta e Hashim Thaçi

Sipas të dhënave të fundit zyrtare të publikuara, pagën më të madhe mujore në rajon e ka Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor. Siç thuhet...

Ndërtesa më e lartë në botë po merr formë: Pamje që zbulojnë ndërtimin e “Jeddah Tower” në Arabinë Saudite

Disa pamje të publikuara në internet thuhet se zbulojnë punën ndërtimore të Jeddah Tower të Arabisë Saudite, e cila do të thyejë rekordin si...

U ble 17 euro, por u shit 522… mijë!

Një çajnik pa kapak, i blerë në Lincolnshire nga një koleksionist për 17 euro, u shit nga një shtëpi ankandesh për 522 mijë euro. Çajniku...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img