KATEGORIA

KURIOZITETE

Qytetet me numrin më të lartë të vrasjeve në botë!

Amerika Latine vazhdon të dominojë listën e vendeve më të rrezikshme në botë. Lista, e hartuar nga institutucioni meksikan kundër dhunës “Siguri, Drejtësi dhe Paqe”,...

Mjekët e Kanadasë në protestë: Mos na rrisni rrogat, paguhemi shumë!

    Në një kohë kur në Shqipëri profesioni i mjekut dhe infermierit gjithmonë e më shumë po nënvleftësohen dhe nuk po paguhen siç duhet, në...

I la telefonin të birit 2-vjeçar për 5 minuta, ai ia bllokon për 48 vite

    Një grua ka marrë një mësim të dhimbshëm pasi i la në dorë telefonin djaloshit të saj 2-vjeçar. I vogli e mori në dorë atë...

8 Marsi, restoranti turk apelon me plagë në fytyra kundër dhunës ndaj gruas

    Një restorant në Turqi ka vendosur të përçojë apelin e ndalimit të dhunës mbi gratë, në kuadër të 8 marsit, Ditës së Gruas –...

SHBA së shpejti stacion karburanti edhe në Hënë

    Një prej premtimeve më të bujshme të Donald Trump para se të merrte detyrën e Presidentit të Shteteve të Bashkuara ishte rikthimi i njeriut...

Hudhëra ndalon rënien e flokëve

    Shampot dhe balsamët kundër rënies së flokëve që përmbajnë hudhër, ka kohë, që gjenden në treg. Qëllimi i tyre është të ndalojnë dhe parandalojnë rënien...

Lacoste ndryshon logon me krokodil, e zëvendëson atë me kafshë të tjera në rrezik zhdukje

    Kompania franceze me famë botërore të veshjeve, ka zëvendësuar ikonën e saj në logo në çdo produkt që ishte një imazh krokodili, duke e...

Diçka e çuditshme po ndodh në Antarktidë, jepet alarmi

    NASA ka gjetur një burim të çuditshëm të ngrohjes nën Antarktidë, për shkak të të cilës kontinenti i akullt po shkrin me shpejtësi. Rreth 30...

Jeni keq me paratë/ Ja si ta përmirësoni situatën financiare

    Ju nuk jeni personi i parë i cili po haset me vështirësi ekonomike dhe sigurisht nuk do të jeni as i fundit. Është shumë...

4 gabimet e shqipes për të cilat ju qeshin të gjithë

    Shumë njerëz mësojnë 3-4 gjuhë të huaja dhe nuk dinë të shkruajnë shqip. Është zhvilluar një debat i ashpër për problemet e shqipes standarde. Në...

Lajmet e fundit

Erdogan: Ne nuk jemi shtet fisnor, ne jemi Turqi. Disa amerikanë telefonojnë vëllain tim dhe i thonë…

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, gjatë fjalimit të tij në Kongresin e 7-të të zakonshëm të AK Partisë AK në qytetin turk Malatya,...

PD i përgjigjet Ramës: Tmerri i trafikut në Unazën e Re i shtohet aferës 48 milionë euro taksa të shqiptarëve për 2.2 kilometra rrugë

Eksperti i Ekonomisë pranë PD-së Dorjan Teliti, me anë të një statusi në “Facebook”, i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, duke thënë se tmerri...

Ekspertët zbehin euforinë për rikthimin në normalitet: Vaksinimi kundër Covid zgjat me vite

Vaksinë për Coronën që këtë vit? Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn e uli euforinë. Edhe nëse ka një vaksinë në fillim të vitit...

“Spitalet Covid-3 dhe Covid-4 janë gati”, Rama: Stafet rezervë janë rekrutuar, në gatishmëri për…!

Kryeministri Edi Rama, përmes një videoje të shpërndarë në “Facebook” shkruan se spitalet Covid-3 dhe Covid-4 janë gati. Rama u shpreh se stafet rezervë janë...

Meta për Kodin Zgjedhor: Presidenti i ka sytë nga populli, në cdo rast është i qartë dhe ka shumë zgjidhje që …

Në konferencën për mediat, Presidenti i Republikës Ilir Meta iu përgjigj interesit të medias lidhur me deklaratat e kryeministrit Rama për të kaluar të...
- ISLAMSHOP.CH -