KATEGORIA

KURIOZITETE

Gjetje të reja për dinozaurët: Ata ishin të shoqërueshëm dhe merreshin me gjueti në tufa

Ujqërit mund të kenë pasur karakteristikat e ujqërve dhe dinozaurëve të tmerrshëm, sipas provave të reja nga shkencëtarët në një varr të ri masiv...

Gjendet në Indi breshka e rrallë me ngjyrë të verdhë

Ju mund të keni parë breshka me nuanca jeshile dhe kafe, por jo të ndritshme si të verdha. Një version i pazakontë, i rrallë i...

NASA zgjedh SpaceX për misionin e ardhshëm në Hënë

NASA ka zgjedhur SpaceX për të dërguar astronautët e ardhshëm amerikanë në Hënë, për herë të parë që prej vitit 1972, njoftoi agjencia hapësinore...

Zbulohet super-Toka e re që rrotullohet rreth një ylli xhuxh të kuq

Në vitet e fundit ka pasur një studim shterues të yjeve të xhuxhëve të kuq për të gjetur ekzoplanetë në orbitë rreth tyre. Këta...

Qeni i mbijeton zhytjes 300 metra poshtë ujëvarës skoceze

Një qen i racës Springer Spaniel u nxor nga ekipet e shpëtimit pasi ra 300 metra poshtë një ujëvare. Louis, pesëmbëdhjetë muajsh rrëshqiti dhe më...

Gjërat që nuk i mësoni dot nga shkolla

Shkolla na ofron njohuritë themelorë për jëtn dhe botën. Ndërsa marrin këto informacione, ka shumë të dhëna dhe aftësi që shkollat nuk arrijnë të...

I riu udhëton 4,000 km me skateboard përgjatë brigjeve të Australisë

Një djalë i ri, Tom Drury, ka udhëtuar 4,000 km me skateboard nga Melburni në veri të Kairns. 28-vjeçari me vete kishte vetëm një çantë...

Të gjitha përfitimet e rozmarinës

Rozmarina është një barishte. Vaji i saj përdoret për të bërë ilaçe, kryesisht për problemet e tretjes, duke përfshirë urthin, gazin e zorrëve (fryrjen...

1.000 delfinë dhurojnë spektaklin e rrallë për turistët

Një spektakël i rrallë është krijuar për turistët në Kaliforni, kur rreth 1.000 delfinë kaluan para anijes së tyre. Delfinët u “kapën” duke shijuar udhëtimin në zonë, sipas NY...

Si duket nga brenda treni më luksoz në botë

Ndërsa trenat në Japoni janë të njohur për shpejtësinë e tyre, ekziston dhe një tren luksoz që përfshin edhe fjetjen. Hapësira e tij është...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img