KATEGORIA

KOSOVA

Limaj: Zgjedhjet duhet të shmangen, Nisma mund të jetë pjesë e qeverisë

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka folur pas takimit që ka pasur me presidentin Thaçi, për t’u konsultuar me të për veprimet e...

Presidenti Thaçi i kërkon Vetëvendosjes mandatar të ri për kryeministër

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, përmes një letre zyrtare i ka kërkuar Kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje një emër të ri për ta mandatuar si...

Edhe një foshnje pesë muajsh del pozitiv në COVID-19

Mbrëmë janë identifikuar edhe 13 raste të reja me COVID-19, ndërsa 11 prej tyre janë nga fshati Topanicë i komunës së Kamenicës. Kryetari i kësaj...

Policia dha dje vetëm 75 gjoba në trafik, në situatë normale i shqiptonte deri në 1 mijë e 500

Kufizimi i lëvizjes si masë kundër koronavirusit ka ulur drastikisht numrin e aksidenteve në Kosovë. Gjatë 24 orëve të fundit, nga Policia e Kosovës është...

Isa Mustafa paralajmëron qeverisjen e LDK-së, tregon punët që do të nisin në ditët e para

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka deklaruar se ballafaqimi me pasojat e COVID-19 do të jetë mbi të gjitha prioritet. Duke paralajmëruar qeverisjen e LDK-së...

MSh-ja pranon donacion mbi 55 000 kapsula creon për pacientët me Fibrozë cistike

Ministria e Shëndetësisë e Republikës së Kosovës njofton familjarët e pacientëve me Fibrozë Cistike dhe publikun se ka pranuar një donacion prej 55 300...

Plane për shpronësim në zonën ekonomike në Malishevë, me çmim 7 mijë fish më shtrenjtë se ishte blerë

Shpronësimet për zonën ekonomike të Malishevës u kanë kushtuar me hetim disa zyrtarëve të ish-qeverisjes së Ramush Haradinajt. KOHA ka mësuar nga burime brenda Prokurorisë...

Gjermania përkrah Kurtit për heqjen e taksës, kërkon rifillimin e dialogut të udhëhequr nga BE

Gjermania ka përshëndetur dhe ka përkrahur vendimin e qeverisë në detyrë të Kosovës për shfuqizimin e tarifës 100 për qind ndaj Serbisë. Këtë e ka...

Tregu mbushet me miell, vetëm në mars kanë hyrë mbi 7 milionë kilogramë

Pas mungesës disa ditore, në tregjet e Kosovës është kthyer mielli përsëri. Nën panikun e pandemisë, qytetarët e Kosovës ia mësynë mullinjve dhe supermarketëve të...

ShBA-të kundërshtojnë Kurtin për reciprocitetin: Këto masa krijojnë veç probleme tjera

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë reaguar pas heqjes së plotë të taksës nga qeveria Kurti, dhe hyrjes në fuqi të masave të reciprocitetit,...

Lajmet e fundit

Parashikimi i Piperos: Kjo javë do jetë piku i epidemisë. Ja kur do nisë të bjerë numri i të prekurve nga koronavirusi

Mjeku i njohur Pëllumb Pipero, i cili ka qenë pranë qytetarëve këto ditë me informacion të përditshëm për koronavirusin bën një parashikim optimist për...

Në Meke dhe Medine vendoset orë policore me cikël të plotë ditor

Arabia Saudite ka vendosur që të zbatojë orë policore me cikle të plota ditore në qytetet e shenjta Meke dhe Medine. Agjencia zyrtare saudite e...

“Falsifikim dokumentesh, ndihmë për kalim të paligjshëm të kufijve”/ SPAK nxjerr emrat e grupit prej 17 personash

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka regjistruar një procedim penal ndaj një grupi personash të cilët akuzohen për vepra si...

Pesë respiratorë të rinj te “Shefqet Ndroqi”, Manastirliu lidhet me stafin e Covid-2: Rrisim kapacitetet

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka komunikuar drejtpërdrejt me ekipin e mjekëve dhe infermierëve të reanimacionit të spitalit COVID 2 “Shefqet...

Trageti “i ngecur” në ujërat greke numëron 122 të infektuar me Covid-19

Ka shkuar në 122 persona numri i të infektuarëve në tragetin “Elfterios Venizelos”, i cili që prej më shumë se 14 ditësh ndodhet në...
- ISLAMSHOP.CH -