https://www.aiguillealpine.co.uk/http://perpustakaan.unla.ac.id/wp-includes/MESINSLOT/https://cafesach.com.vn/https://shootless.nl/http://www.smartiming.co.uk/https://thali.pl/https://www.contraloriapereira.gov.co/https://fia.ui.ac.id/-/stoto/https://iac.ui.ac.id/qris/https://stroumfaki.gr/https://nipscollege.co.ke/https://memorialsignworld.com/https://healthcareinkenya.com/https://bayscaffolding.co.nz/https://www.prottoy.cu.ma/https://ideasvibe.com/https://www.ffl.si/https://fhunizar.ac.id/https://sgs.sheratongrandesukhumvit.com/https://disability.ui.ac.id/maxwin/https://www.fodecc.cm/https://shiki.cu.ma/https://www.fodecc.cm/Samuel-Donatien-Nengue/https://nfd.com.tr/https://eedesign.co.uk/https://defender.org.br/https://fosfobox.com.br/http://estima.xgeo.pl/
EKONOMI Archives - Page 61 of 66 - Drita Tv

KATEGORIA

EKONOMI

Zbuloni profesionet që paguhen më shumë në vend, specialistët e IT-së ngjiten në vend të tretë

Kushdo që kërkon të vazhdojë arsimin e lartë, apo të mësojë për një profesion të caktuar, në finale ka si qëllim të arrijë të...

Zeka: Do të ketë rënie të të hyrave buxhetore për vitin 2020

Drejtori ekzekutiv i Odës Amerikane në Kosovë, Arian Zeka ka thënë se është shumë herët të flitet për ndikimin që ka pasur pandemia në...

Të rritesh në kohë krize, si u prodhuan 1.1 milionë maska brenda 5 javëve

Orientimi i burimeve drejt prodhimit të maskave i mundësoi kompanisë së prodhimit të tekstileve, SAM, jo vetëm të kompensonte rënien e porosive nga partnerët...

Pandemia përmbys piramidën e importeve; Gruri, vaji, sheqernat, frutat, sapunët, ilaçet me rritjen më të lartë në janar-qershor

Pandemia ka ndryshuar profilin e konsumit e për rrjedhojë edhe të importeve. Drithërat, vajrat, sheqernat, frutat dhe produktet farmaceutikë shënuan rritjen më të madhe...

BE-ja mblidhet për të diskutuar planin e rimëkëmbjes ekonomike

Udhëheqësit e Bashkimit Evropian takohen sot për herë të parë ballë për ballë, prejse ka shpërthyer pandemia e koronavirusit në mes të marsit. Ata pritet...

Sfidat e rihapjes së ekonomive mes rritjes së rasteve me Covid-19 në botë

Ndërsa numri i rasteve të koronavirusit në botë i afrohet shifrës 11.5 milionë, qeveritë janë duke ndeshur me vështirësi në lidhje me mënyrën e...

Ulen të ardhurat, rritet borxhi publik në 80%

Për herë të tretë brenda vitit qeveria ka rishikuar me akt normativ buxhetin e vitit 2020. Nga muaji Mars kohë kur nisi pandemia e...

​Ekonomia e Kosovës tkurret rreth 6 %, vonesa për rimëkëmbje kolapson vendin

Ekonomia e Kosovës tkurret 5.9 përqind dhe çdo ditë vonesë e realizimit të planit të rimëkëmbjes do të ndikojë në thellim të mëtutjeshëm të...

FMN: Ekonomia e Shqipërisë pritet të tkurret ndjeshëm në vitin 2020 dhe të rimarrë veten në 2021-shin.

Fondi Monetar Ndërkombëtar zbardh diskutimet me Ministrinë e Financave në Shqipëri. Sipas FMN, për shkak të pasojave të tërmetit dhe të pandemisë së COVID-19,...

Çfarë është Zona Ekonomike Mini-Shenzen që u propozua nga Grenell – ndërmjet Kosovës dhe Serbisë?

I dërguari special i presidentit amerikan Donald Trump në dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell në një intervistë për Newsmax TV ka thënë se, është duke...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img