KATEGORIA

EKONOMI

Bordi i Transparencës vendos çmime të reja për shitjen e karburanteve në vend, rritet sërish nafta

Bordi i Transparencës  ka nxjerrë sot çmimet e reja me të cilat do të shitet karburanti në vendin tonë, ku vërehet rritja e çmimit...

Bordi rri e vështron/ Nafta në bursa bie në nivelet e para luftës, por në Shqipëri nuk ndryshon

Çmimet e naftës në bursat ndërkombëtare kanë shënuar një rënie të shpejtë javën e fundit, duke zbritur në nivelet e paraluftës, si rrjedhojë e...

19% e punonjësve me pagë në Shqipëri paguhen nën kufirin e varfërisë

Në Shqipëri gati gjysma e të punësuarve punojnë pa pagë në biznesin e familjes, por një kategori e madhe e të punësuarve morën paga...

Efekti domino i inflacionit dhe sezoni turistik, nis rritja e çmimit të peshkut me ritme të larta në korrik

Çmimet e peshkut kanë nisur të rriten me ritme jo të zakonta që prej muajit maj 2022. Sipas të dhënave të INSTAT çmimet e...

Bordi i Transparencës publikon çmimet e karburanteve, ja sa do të jetë nafta e benzina

Bordi i Transparencës në datë 6 Gusht 2022, në mbledhjen e radhës vendosi: ✅Çmimi i shitjes me pakicë i nënproduktit gasoil i standardit SSH EN...

Skandali, dyshime për pasuritë e Ceno Klosit/ Gjatë punës në shtet në 6 vite, Drejtori i Përgjithshëm i Tatimeve bëri 900 mijë € pasuri

Deklarata e pasurisë së Drejtorit të Përgjithshëm të Tatimeve Ceno Klosi, ka ngritur dyshime të forta mbi veprimtarinë e tij në administratën shtetërore. Sipas të...

Legalizimi i objekteve shtetërore, Lame: Në vendet e çuditshme edhe punët e mbara bëhen së prapi, shteti sefte të legalizonte zyrat e veta dhe...

Kreu i Kadastrës, Artan Lame përmes një reagimi në ‘Facebook’ ka reaguar në lidhje me një vendim të marrë dje në mbledhjen e fundit...

“Grupet e anti-kontrabandës marrin 15-20 mijë € në javë”, letra e zyrtarit të doganave për Gazhelin zbulon skandalin në pikat doganore

Merr përmasa të mëdha denoncimi i shefit të Anti-kontrabandës Detare për situatën e korrupsionit në doganat shqiptare. Pasi e njoftoi me e-mail drejtorin e...

“Rikthehen” dollari dhe paundi, leku “fundos” euron: Sa u këmbyen sot monedhat e forta

Dollari dhe Paundi duket se janë rikthyer gjatë ditës së sotme kundrejt Lekut, ndërkohë që Euro mbetet në vend numëro. Sipas Bankës së Shqipërisë,...

AMF asiston Komisionin e Letrave me Vlerë të Ukrainës në procesin e përafrimit ligjor me kuadrin e BE-së

Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare, Ervin Mete zhvilloi një takim online me Kryetarin e Komisionit të Letrave me Vlerë të...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img