KATEGORIA

BOTA

Bill Gates: Të mbyllet gjithçka për 10 javë, nëse duam ta mundim koronavirusin

Themeluesi i kompanisë Microsoft, Bill Gates, në një shkrim autorial të botuar në Washington Post, u ka bërë apel autoriteteve në SHBA që të...

Forcat turke neutralizojnë 14 terroristë të YPG/PKK-së

Forcat turke të sigurisë "neutralizuan" 14 terroristë të YPG/PKK-së në veriperëndim të Sirisë, bëri të ditur sot Ministria e Mbrojtjes Kombëtare të Turqisë. "Katërmbëdhjetë terroristë...

“Polonia, Hungaria dhe Çekia kanë shkelur ligjet e BE-së me mospranimin e refugjatëve”

Gjykata Evropiane e Drejtësisë (GJED), ka vendosur se Polonia, Hungaria dhe Çekia kanë shkelur ligjet e BE-së për shkak se nuk kanë pranuar refugjatët...

Taxhikistani fqinji i Kinës, një ndër vendet e pakta pa raste me COVID-19

Fqinji kufitar i Kinës, Taxhikistani, tërheq vëmendjen si një nga vendet e pakta në botë që nuk ka raportuar raste me koronavirus të ri...

Australia fillon provat e vaksinës COVID-19 në kafshë

Organizata e Kërkimit Shkencor dhe Industrial e Komonuelthit (CSIRO) ka njoftuar se ka filluar provat në kafshë për të prodhuar vaksinën kundër COVID-19. Në deklaratën...

Iran, rritet në 3.160 numri i të vdekurve nga COVID-19

Me 124 vdekje të reja të shënuara në 24 orët e fundit në Iran është rritur në 3.160 numri i të vdekurve nga koronavirusi...

“Irani nuk e fillon luftën, por i jep mësim atyre që e bëjnë këtë”

Zarif në një deklaratë i është përgjigjur presidentit amerikan Donald Trump i cili ka akuzuar Iranin për planifikimin e një sulmi kundrejt forcave amerikane...

Francë, mbi 4.000 të vdekur nga COVID-19

Në 24 orët e Fundit në Francë janë konfirmuar 4.861 raste të reja, me çka numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në...

SHBA, rritet në 5.000 numri i të vdekurve nga COVID-19

Numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në SHBA ka tejkaluar shifrën 5.000, tregojnë të dhënat nga Universiteti "Johns Hopkins". Numri i të...

Kryeparlamentari turk bën thirrje për solidaritet kundër COVID-19

Kryetari i Parlamentit të Turqisë, Mustafa Şentop sot u bëri thirrje homologëve të tij të 44 vendeve aziatike të veprojnë në solidaritet kundër pandemisë...

Lajmet e fundit

“Falsifikim dokumentesh, ndihmë për kalim të paligjshëm të kufijve”/ SPAK nxjerr emrat e grupit prej 17 personash

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka regjistruar një procedim penal ndaj një grupi personash të cilët akuzohen për vepra si...

Pesë respiratorë të rinj te “Shefqet Ndroqi”, Manastirliu lidhet me stafin e Covid-2: Rrisim kapacitetet

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka komunikuar drejtpërdrejt me ekipin e mjekëve dhe infermierëve të reanimacionit të spitalit COVID 2 “Shefqet...

Trageti “i ngecur” në ujërat greke numëron 122 të infektuar me Covid-19

Ka shkuar në 122 persona numri i të infektuarëve në tragetin “Elfterios Venizelos”, i cili që prej më shumë se 14 ditësh ndodhet në...

Bill Gates: Të mbyllet gjithçka për 10 javë, nëse duam ta mundim koronavirusin

Themeluesi i kompanisë Microsoft, Bill Gates, në një shkrim autorial të botuar në Washington Post, u ka bërë apel autoriteteve në SHBA që të...

Forcat turke neutralizojnë 14 terroristë të YPG/PKK-së

Forcat turke të sigurisë "neutralizuan" 14 terroristë të YPG/PKK-së në veriperëndim të Sirisë, bëri të ditur sot Ministria e Mbrojtjes Kombëtare të Turqisë. "Katërmbëdhjetë terroristë...
- ISLAMSHOP.CH -