KATEGORIA

AKTUALITET

Si do të ndryshojnë patentat?!

Në momentin e parë që do t’ju duhet të rinovoni patentën tuaj, ajo do të ketë disa ndryshime. Kjo vjen si një nga kushtet...

BE ul TVSH-në për biznesin e vogël, qeveria shqiptare e rriti dy javë më parë

Bashkimi Europian ka lehtësuar barrën e Tatimit mbi Vlerën e Shtuar për biznesin e vogël duke ulur normën, por edhe duke thjeshtuar procedurat. Përmes një...

Kavajë, abonenti s’lejon kontrollin qëllon me armë grupin e OSHEE

Pasditen e sotme një grup pune i Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike gjatë kontrollit dhe verifikimeve që po bënte në terren ka hasur...

A është hallall apo haram Viti i Ri? Hoxha jep një përgjigje gjigande!

Hoxhë Halil Avdulli nga Vushtrria ka mbajtur një hutbe të veçantë për çështjen e vitit të ri. Ai ka thënë se festimi i festave...

Djali emigrant i përgjigjet zv.Ministres së Brendëshme

Një nga emigrantët shqiptarë në Angli i ka kthyer përgjigje deklaratave të bëra nga Zv. Ministrja e Brendëshme shqiptare për një të përditshme angleze...

KELMENT BACI: GEZIM CELHYKA DHE RIFAT HOXHA, IDEALISTë DHE INTERESAXHINJ PREJ PAMBUKU

Nga: Kelment Baci: Gazetari i televizionit Drita dhe njëkohësisht edhe Drejtori i Projektit ‘Për një Kavajë të Pastër” për shkak të një statusi dhe komenti...

Mbledhja e qeverive Shqipëri-Kosovë, do të firmosen 4 marrëveshje

Dy qeveritë, të Shqipërisë dhe të Kosovës do të mblidhen në Vlorë, në kuadër dhe të festave të nëntorit, ku do të firmosen katër...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img