KATEGORIA

AKTUALITET

Jean-Claude Juncker i dehur? Diplomati i Brukselit: Jo! Ah sikur të isha i dehur! (video)

Kanë bërë xhiron e rrjetit pamjet ku shfaqet presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker duke u kalamendur, me gjasë i dehur. E gjitha...

Lajmi i fundit/ Lirohet Ballist Morina

Tifozi i njohur shqiptar, Ismail Morina, i njohur si Ballisti, është liruar më në fund nga burgu. Lajmi është bërë i ditur nga vetë...

Nga Wolf BIERMANN*: Tragjedia e Angela Merkel

Tashmë, në shekullin e 21-të, ne gjermanët ndodhemi në një tjetër udhëkryq: midis avancimit të guximshëm drejt një Europe liberale, kozmopolitane dhe një tërheqjeje...

“Fuat Sezgin, jetën ia kushtoi historisë së shkencave islame”

Prof. Dr. Fuat Sezgin i cili jetën e tij ia kushtoi shkencave islame ndërroi jetë në moshën 94 vjeçare. Fuat Sezgin lindi më 24 tetor...

Të shikosh me sytë e mendjes!

Të jesh ndryshe nga të tjerët jo gjithmonë privohesh nga ato gjëra që do të bësh. Luan Qosja është 25 vjeç. Ai kurrë nuk e...

​​Nesër fillojnë patrullimet e përbashkëta mes Policisë së Kosovës dhe Shqipërisë

Prej të dielës, më 1 korrik 2018, Policia e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë do të fillojnë patrullimet e përbashkëta për sezonin e sivjetshëm...

Ja kush është i riu që humbi jetën në xhami pasi fali xhumanë

Një ngjarje prekëse ndodhi dje në qytetin e Kaçanikut. I riu, Shpend Tafili ndërroi jetë pasi fali namazin e xhumasë në xhaminë e “Dëshmorëve”. Vdekja e...

GOLAT, SHQIPONJA DHE FALËNDERIMI NDAJ ZOTIT, SI SHEMBULL SUKSESI DHE INTEGRIMI

Bashkim Aliu Mbrëmja e ditës së Premte, kur u përball Zvicra me Serbinë në futboll,...

Dy duar marrin vëmendjen e gjithë botës! Duhet dënuar serbët!

E gjithë bota po komenton simbolin e shqiponjës, që shqiptarët e bëjnë me duar. Jo vetëm shqiptarët, atë për shumë vite e kanë bërë...

Blick: Falë shqiponjave Xhaka e Shaqiri, ëndërrojmë të fluturojmë lart

E përditshmja zvicerane, Blick ka lavdëruar paraqitjen fantastike të dyshes shqiptare te kombëtarja e Zvicrës, Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri pas fitores ndaj Serbisë. Në...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img