KATEGORIA

AKTUALITET

Vrau gruan dhe më pas u vetëvar në pemë, zbardhet shkaku i krimit të rëndë në Librazhd

Të tjera detaje janë mësuar nga krimi i rëndë në Librazhd ku burri vrau bashkëshorten e tij me sopatë dhe më pas vari veten...

Videot në Tik-Tok, KLGJ merr vendimin, pezullohet nga detyra gjyqtarja Enkeleda Kapedani

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka vendosur të pezullojë nga detyra kryegjyqtaren në detyrë të Gjykatës së Elbasanit, Enkeleda Kapedani, deri në përfundim të procesit...

Po gjuante për peshk, 44-vjeçari në Dibër humb krahun pas shpërthimit të dinamitit

Një 44-vjeçar i identifikuar si Robert Hoxha ka humbur krahun ditën e djeshme teksa ka qenë duke gjuajtur për peshk me lëndë plasëse të...

Vrasja e biznesmenit te dera e shtëpisë ne Ksamil, autorët e pritën me orë të tëra për ta ekzekutuar

Një tjetër vrasje e tipit mafioz do të trondiste sërish vendin. Mbrëmjen e djeshme, Gramoz Memaj, me origjinë nga Tepelena, por që jetonte prej...

VIDEO/ Aksident i rëndë në aksin Lushnje-Elbasan, perplasen 4 makina, njera perfundon ne kanal

Një aksident I rëndë ka ndodhur pak momente më parë në aksin Lushnje-Elbasan në afërsi të Rrogozhinës. Kater mjete janë përplasur në rrethrrotullimin në dalje...

Ndërtimet pa leje në bregdet, shembet objekti i parë në Ksamil

Është shtrirë në të gjitha zonat bregdetare aksioni i Inspektoratit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit për prishjen e ndërtimeve pa leje. Pamjet më poshtë vijnë...

Konjufca sot në Shqipëri, takohet me Metën dhe Bashën

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca sot do të realizojë vizitë zyrtare në Shqipëri. Gjatë qëndrimin në Tiranë, kryekuvendari Konjufca do të takojë krerët...

Plas sherri në Astir, plagoset me thikë 37-vjeçari

Një plagosje ka ndodhur sot në Tiranë, në zonën e Astirit. Sipas informacioneve paraprake persona ende të paidentifikuar kanë plagosur me thikë një 37-vjeçar,...

U denoncua nga kompania shqiptare, kapet 41-vjeçari rumun, kishte vjedhur online 426 mijë euro

Policia e Shtetit Përmbyllet me sukses operacioni policor për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e mashtrimit kompjuterik. Në bashkëpunim me homologët, pas hetimeve 4-vjeçare të...

Kanabis, kokainë, pistoletë e thikë, arrestohen 5 persona në Tiranë, pranga dhe 4 shoferëve

Policia ka arrestuar 5 persona në Tiranë pasi janë kapur me drogë e armë. 22-vjeçari F.M, u kap në banesë me sasi kanabisi kurse tre...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img