KATEGORIA

AKTUALITET

Shkarkimi i Metës, vjen reagimi i parë nga Presidenca: Bravo ju qoftë, nuk dolët pa gjë nga kjo shëmti…!

Vjen reagimi i parë nga Presidenca pas shkarkimit të Presidentit Ilir Meta nga Kuvendi, me 104 vota pro. Zëdhënësi i Metës, Tedi Blushi, shkruan në...

Kuvendi voton me 104 vota pro shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta

Maxhoranca parlamentare ka votuar pro shkarkimit të Ilir Metës nga posti i Presidentit të Republikës. Në votim kanë marrë pjesë 115 deputetë, pasi nga 122...

U lanë jashtë Kuvendit, gazetarët: Cënohet puna jonë! Do të dorëzojmë kërkesë edhe ambasadat e huaja

Teksa në Kuvend pritej të niste seanca plenare gazetarët që mbulojnë politikën kanë protestuar kundër vendimit të Byrosë për ti përjashtuar nga Komisionet Parlamentare. Gazetarët...

La detyrën si zv.ministër i Infrastrukturës, Hantin Bonati vihet në krye të AlbControl. Ndryshon dhe kreu i ARRSH e KESH

Vetëm pak ditë në parë me një vendim qeverie, Hantin Bonati u lirua nga detyra e tij si zv.ministër i Infrastrukturës dhe Energjisë, post...

Shqipëri-Hungari marrëveshje për njohjen e certifikatave të vanksinimit anti Covid. E para me një vend të BE

Arrihet marrëveshja e parë mes Shqipërisë dhe një vendi anëtar të BE për njohjen e ndërsjelltë të certifikatave të vanksinimit. Burime thanë se Shqipëria dhe...

Arrestohet i riu që aksidentoi 11-vjeçarin në Tiranë/ Ja ç’ndodhi me burrin që bëri veprime të turpshme para të miturës

Një 19-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës, pasi duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur ka aksidentuar një 11-vjeçar, i cili ka qenë...

Babai i vrau ish-burrin, dëshmia e Dhurata Saliajt: Nuk kisha dijeni, kërkoj mëshirë

Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masën e arrestit me burg për Dhurata Saliajn, që akuzohet se bashkë me babain e saj vranë ish-burrin...

“Më ke gërvishtur makinën para 5 viteve”, detaje nga vrasja që tronditi Peqinin

Një konflikt i 5 viteve më përpara duket se është bërë shkak për vrasjen e 45-vjeçarit Ylber Xhahysa në Peqin. Burime bëjnë me dije se...

Ekzekutoi ish-dhëndrin, Mexhit Picari shfaqet i penduar: Të më falin nipërit dhe mbesat!

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg babë e bijë, Mexhit Picarin dhe Dhurata Saliajn, të cilët dyshohet se bashkëpunuan për vrasjen e Kudret...

“Bregdeti ynë”, vijon aksioni për prishjen e ndërtimeve pa leje

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit i mbështetur edhe nga Policia e Shtetit vijon aksionin “Bregdeti ynë” për prishjen e objekteve pa leje në...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img