KATEGORIA

AKTUALITET

Ngushëllim për Shqipërinë: familja belge pisllëkun e plazheve malazeze

Një rast që vjen nga Mali i Zi fqinj, na kujton se jo vetëm në Shqipëri punët shkojnë keq. Fjala është për cilësinë e plazheve,...

“Protokolli dhe ceremoniali i Bashkisë së Tiranës”, një botim i veçantë dhe një udhëzues praktik

Nga: Bujar M. Hoxha Titujt e botimeve janë sot të shumtë për të dhënët pas leximit, por të paktë janë ato që spikasin shpejt mes...

80-vjeçari i krishterë që ua mëson fëmijëve leximin e Kur’anit (Video)

Një egjiptian i krishterë i cili ua mëson fëmijëve myslimanë leximin e Kur’anit, ka fituar dashurinë e njerëzve në të gjithë botën arabe dhe...

“Kur Zoti krijoi nënën”. Askush nuk duhet ta lërë pa e lexuar këtë histori!

Një herë e një kohë, Zoti i mirë kishte vendosur të krijonte… nënën. Kishte gjashtë ditë që punonte pa reshtur, kur ja aty, u shfaq...

Mosha normale kur fëmija fillon të flasë, ja rastet kur duhet të shqetesoheni!

Bëhet fjalë për dembelizëm apo kemi të bëjmë me një problem në zhvillimin e fëmijës? Kjo është pyetja që prindërit i bëjnë vetes kur fëmija...

Si të qetësohemi në pushimin e drekës?

Gjatë ditëve në punë jemi të lodhur prandaj është e rëndësishme të qetësohemi. Por si ta kthejmë pushimin e drekës në një moment relaksimi? Pushimi i...

Një spot drithërues kundër kancerit të gjirit: mesazhe për çdo grua e nënë

Pjesë e fushatës së ndërgjegjësimit për luftën kundër kancerit të gjirit janë bërë edhe një grup aktivistesh muslimane, që përmes prezantimit të një spoti...

Tragjike: si u regjistrua më e fundit vdekje nga selfie-mania (video)

Mediat i kanë bërë jehojnë aksidentit më të fundit më vdekje nga selfie-mania. Poertugezja Sandra Manuela Da Costa Macedo, 27 vjeçe, ra nga ballkon në...

Shkencëtarja shqiptare shpërblehet me Çmimin Ndërkombëtar në Neuroshkencë

Edhe për shqiptarët ka shpresë! E kjo shpresë në të shumtën e rasteve vjen nga shqiptarët që jetojnë dhe veprojnë në diasporë. Të shumtë janë...

Belgjikë, kosovarja zgjidhet anëtare e këshillit të komunës

Deniza Miftari, 22 vjeçare me origjinë nga Kosova, është zgjedhur anëtare e këshillit të komunës Roeselare në Belgjikë, pas votimeve të fundit atje. Ajo përfaqëson...

Lajmet e fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img