KATEGORIA

AKTUALITET

Industria e turizmit ne Shqiperi, nje prej kolonave kryesore mbeshtetese te ekonomise kombetare rrezikon te pesoje ne ditet ne vijim nje tjeter goditje te...

Industria e turizmit ne Shqiperi, nje prej kolonave kryesore mbeshtetese te ekonomise kombetare rrezikon te pesoje ne ditet ne vijim nje tjeter goditje te...

Zjarr në katin e fundit të një banese në Tiranë, s’ka të lënduar

Policia e Tiranës njofton se vetëm pak momente më parë ka rënë zjarr në katin e fundit të një banesë në lagjen “Don Bosko”. Banesa,...

Mbyllet bashkia Durrës nis dezinfektimi pasi një punojës ishte prekur nga Covid-19

Infektimi i një prej punonjëseve të Bashkisë Durrësit me SARS-CoV-2 ka vënë nën alarm të gjithë punonjësit e saj këtë të shtunë Shërbimet e higjienës...

Ra në kontakt me rrymën elektrike, ndërron jetë një person tek ‘Bregu i Lumit’ në Tiranë

Një person ka ndërruar jetë në Tiranë pasditen e sotme pasi ra në kontakt me rrymën elektrike. Mësohet se personi është gjetur i vdekur tek...

Aksidenti në Korçë/ Policia: I plagosur shoferi i furgonit të Postës, nën kujdes intensiv në spital, tjetri është shoqëruar

Policia informon se nga aksidenti në Korçë është plagosur shoferi i i furgonit ‘’Volkswagen’’ të Postës Shqiptare. Zjarrfikësja u detyrua që ta presë furgonin për...

Pukë : Aksident i rëndë humb jetën i moshuari.

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur këtë mesditë në Pukë. Ngjarja ka ndodhur në aksin rrugor “Qafë Mali-Bajram Curri”, te vendi...

COVID 19, ANTIMODERNISTI “PROTURKA”

COVID 19, ANTIMODERNISTI “PROTURKA” Bashkim Aliu Shpërthimi i virusit pandemik Covid 19, i cili shkaktoi pasoja globale, kryesisht po trajtohet në kontekst medicinal dhe farmaceutik, por...

Humb jetën 72-vjeçarja në qendrën shëndetësore të Kurbinit, dyshohet se ishte prekur nga koronavirusi

Një 72-vjeçare ka gjetur vdekjen në Qendrën Shëndetësore të Mamurrasit në Kurbin. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e kaluar. Gruaja ishte paraqitur në gjendje të rënduar...

Ndotja e ajrit na kushton 3 vite jetë

Pluhuri, ozoni dhe të tjera lëndë dëmtuese për ajrin i kushtojnë njerëzimit në mbarë botën më shumë vite jetë sesa sëmundjet e...

Të shtëna me armë zjarri në lagjen 14 në Durrës, vriten dy persona, policia identifikon makinën e autorëve. Pika kontrolli deri në Lushnjë

Dy persona kanë mbetur të vrarë në Durrës mbrëmjen e sotme. Ka pasur të shtëna me armë zjarri...

Lajmet e fundit

Sekuestrohen mbi 30 mijë euro dhe një automjet në Kakavijë, nën hetim dy grekë, një italian dhe një shqiptar

Policia Kufitare e Kakavijës parandaloi dhe goditi dy raste të tentativës për transfertë të paligjshme të parave, 1 rast të trafikimit të mjeteve motorike...

Gucati: Turqia ka liruar veteranin e UÇK-së

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati, ka njoftuar se autoritetet e Turqisë e kanë liruar veteranin, Imri Ilazi. Sipas Gucatit,...

Ndjekje si në filma në Qafë Thanë, trafikantët rrezikojnë jetën e punonjësve për të shpëtuar drogën, arrestohet njëri

Policia ka arrestuar një 43 vjeçar dhe ka shpallur në kërkim një 41 vjeçar, të cilët tenatuan të kalojnë 32 kilogram kanabis drejt Maqedonisë...

Indi, rastet ditore të zbuluara me COVID-19 arrijnë 60 mijë për të dytën ditë radhazi

India gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 61.537 raste të tjera të konfirmuara me koronavirusin e ri (COVID-19), duke shënuar për dy ditë...

Dalin pamjet e aksionit të policisë për kapjen e vrasësve në Elbasan, momenti kur RENEA kërkon thikën në lumë

Policia e Shtetit ka publikuar pamje nga operacioni “Shkumbini”, ku u arrestuan autorët e dyshuar të vrasjes së Emiljano Ramazanit dhe Regis Runaj. Siç bëjnë...
- ISLAMSHOP.CH -