Buzët e theksuara, si të bëni grimin ideal për në zyrë

Qëllimi kryesor i make-up-it është të nxjerrë në pah tiparet e fytyrës dhe të jetë një mjet për të shprehur personalitetin tonë dhe kjo nuk ndryshon as kur jemi në mjedisin tonë të punës.

Në shumicën e rasteve, smokey eyes duket pak i tepërt në zyrë. Mënyra më e lehtë për t’u ndjerë elegante dhe e rregulluar është të aplikoni një buzëkuq të kuq të ndezur dhe të theksoni butësisht pjesën tjetër të tipareve.

Buzëkuq i përhershëm, gjysmë mat, “Rouge Dior Forever 760 Forever Glam”, është perfekti!

Po ashtu “Mascara Telescopic Lift, L’Oreal Paris”, është rimeli i duhur për vëllim dhe qerpikë të kthyer.

Sigurisht që ka edhe punë për të cilat përshtatet një grim edhe më i lehtë. Ne zgjedhim nuanca të buta me pak buzëkuq rozë ose shkëlqyes. 

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi