BE reagon pas takimit me Qeverinë: Kemi shqetësime serioze për draftin e amnistisë fiskale

Bashkimi Evropian ka shprehur shqetësime serioze për draftin aktual të ligjit për amnisti fiskale.

Kjo deklaratë erdhi fill pas takimit me kryetarin e grupit të PS, Taulant Balla dhe ministren e Financave, Delina Ibrahimaj.

“Bashkimi Evropian ka shqetësime serioze për draftin aktual të ligjit për amnisti fiskale.

Ne do të vazhdojmë konsultimet me autoritetet përkatëse të qeverisë për të rishikuar këtë legjislacion,” tha Delegacioni i BE-ne Shqipëri.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi