BE insiston që Kosova ta tërheq menjëherë taksën ndaj Serbisë

Bashkimi Europian edhe një herë i ka bërë thirrje Kosovës që ta tërheq taksën 100% për produktet që importohen nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina.

Këtë thirrje të BE-së e ka shfaqur zëdhënësja Maja Kocijançiç, që sipas saj masat e tilla nuk kontribuojnë në normalizim të marrëdhënieve, shkruan Tanjug.

“Autoritetet në Kosovë duhet që menjëherë t’i tërheqin masat e tilla. Të gjitha veprimet, masat dhe qëndrimet që janë provokative dhe sulmuese janë shqetësuese dhe nuk i kontribuojnë dialogut si rrugë e normalizimit të marrëdhënieve”, ka thënë Kocijançiç./Kosova Post/

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi