Basha: Kriminelët do ti shtypim/ Kriza do të zgjidhet me parime dhe jo me pazare

Opozita protestoi së rish në shesh ashtu siç kishte paralajmë ruar, në më nyrë paqë sore.

Në fjalimin e tij pë rpara mijë ra protestuesve pë rpara godinë s së kryeministrisë , Lulzim Basha, lideri i opozitës, tha se përpjekja 6 vjeçare e PD-së , këmbë ngulja dhe që ndresa triumfoi. Basha deklaroi se nuk kë rkohet një ndryshim fasadë , por një ndryshim i vërtetë . Basha ishte i qartë për vazhdimin e aksionit opozitar.

Basha kishte edhe një mesazh për Edi Ramën duke ju drejtuar se do ta largonte nga pushteti si njeriun që ja la shtetin në dorë krimit. Shpëtimi tha Basha nuk do të vijë nga jashtë , por nga vetë beteja e protestuesve.

Pas përfundimit të fjalës së kreut demokrat, protestuesit vazduan paqësisht marshimin e tyre, deri tek parlamenti dhe më pas u ndalën tek selia e Partisë Demokratike.

Kjo e 8 korrikut ishte një nga protestat më të shkurtra të opozitë s dhe pa asnjë incident.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi