Basha bën gafën e radhës: Ramës ia bën 5 me 2 lezhjanët, mirditorët dhe kurbinasit

Kryedemokrati Lulzim Basha ka bërë një tjetër gafë ditën e sotme gjatë një takimi në Lezhë, së bashku me kandidatët që dolën fitues në zgjedhjet e 25 prillit.

Teksa tha se Rama ka vjedhur votat Basha ngatërroi një shprehje të vjetër duke thënë se lezhjanët, mirditorët dhe kurbinasit ia bënë 5 me 2 regjimit. Në të vërtetë shprehja është 8 me 2.

“Tek po vija këtu, i thashë Markut, një të vërtetë që e dinë të gjithë: ishte marifeti i ndryshimeve anti-kushtetuese të 5 tetorit dhe ndryshimi i njëanshëm i kushtetutës në 30 korrik ai që edhe matematikisht i hoqi mandatin e pestë koalicionit tonë në Lezhë.

5 me 2 ja bënë lezhjanët, mirditorët dhe kurbinasit një regjimi që nuk la gjë pa përdor kundër tyre,”- tha Basha.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi