Barcelona vazhdon “operacionin fshesa”, Luis Suarez akord me Atletico Madrid

Barcelona vijon përgatitjet në prag të ndeshjes së parë në La Liga, në program më 27 shtator kundër Villareal. Në të njëjtën kohë, vazhdon edhe revolucioni I udhëhequr nga trajneri Ronald Koeman. Holandezi ka një listë me lojtarët që do të largohen dhe pas Arturo Vidal, radha për të bërë gati valixhet i takon Luis Suarez dhe Nelson Semedo.

Unnamed

Sulmuesit uruguajan I është bërë e ditur se nuk bën pjesë në planet e së ardhmes dhe për këtë arsye duhet të gjejë një tjetër sistemim. Por, Suarez nuk do të largohet si një lojtar çfarëdo dhe për këtë arsye ka nisur një “luftë” nervash me klubin katalunjas. Ai është gati të ndryshojë ambjent, por si fillim pretendon pagën e vitit të fundit që ka në kontratën e me Barcelonën. Gjithsesi, zgjidhja mund të jetë e shpejtë.

  • foto galeri
  • foto galeri

“El Mundo Deportivo” bën të ditur se Suarez ka gjetur marrëveshjen me Atletico Madrid dhe kalimi i tij te skuadra e drejtuar nga Diego Siemone është çështje orësh. Ndërkohë, i ndryshëm është diskutimi për Semedo. Mbrojtësi portugez ka admirues të shumtë janë kampionatit spanjoll dhe sipas mediave katalunjase, ai pritet të transferohet në Premier League.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

44-vjeçari vret veten duke u hedhur nga ura në Gjakovë

Një 44-vjeçar ka vrarë veten duke u hedhur nga ura e fshatit Meqë në Gjakovë. N.K., 44 vjeç, dyshohet të jetë hedhur nga ura...

Zjarret në Kaliforni, rritet numri i viktimave

Dy fëmijë dhe stërgjyshja e tyre janë mes pesë viktimave që humbën jetën si pasojë e zjarreve në Kaliforninë Veriore. Dy zjarrfikës ndërkohë humbën...

Nëna nga Idlibi që humbi 13 anëtarë të familjes: Zëri i avionëve m’i kujton fëmijët dhe dhimbjet

Nëna Um Mustafa, e cila nga sulmet e regjimit të Bashar al-Assadit në Siri dhe mbështetësve të...

Së fundi

Lajmet dt:29/10/2020

https://youtu.be/uQFI3pi_XL4 DRITA TV LAJME LAJMET 29 10 2020 #Drita tv #lajme #edicion# informativ #YouTube Kuvendi i Shqipërisë ka rrëzuar dekretin e Presidentit Ilir Meta në lidhje me...

Samsung poston të ardhurat më të larta që ka pasur ndonjëherë nga shitjet e telefonave

Samsung Electronics ka njoftuar fitimet tremujore për periudhën korrik-shtator 2020. Kompania raportoi fitimin e saj operativ të tremujorit të tretë u rrit me 59% nga...

Turqia dënon ashpër sulmin brenda kishës në qytetin Nice të Francës

Turqia ka dënuar ashpër sulmin e kryer sot brenda një kishe në qytetin Nice të Francës. Në një deklaratë të publikuar lidhur me sulmin e...