Barcelona nuk përmbahet në miqësore, triumf me goleadë

Barcelona nuk e ka diskutuar për asnjë çast ndeshjen miqësore me Unam Pumas. Katalanasit fituan 6-0, në sfidën e luajtur në Camp Nou.

Ekipi i drejtuar nga Xavi do tregohej i papërmbajtshëm në pjesën e parë, duke shënuar 4 gola. Në listën e golashënuesve do përfshiheni Leëandoëski, Dembele dhe Pedri (x2).

Pjesa e dytë do ishte edhe më e thjeshtë. Nuk mund të mungonte Aubameyang dhe de Jong.

Meksikanët nuk mund të bënin asgjë, në një 90 minutësh tejet të vështirë për ta.

Kampionati i La Liga për Barcelonën fillon me 13 gusht, me ndeshjen hapëse ndaj modestëve të Vallecanos.

 

 

 

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi