Balla nga Fieri: Në 2025-ën të mundësojmë votën e emigrantëve

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla u shpreh sot se në zgjedhjet e vitit 2025 duhet të garantohet vota e shqiptarëve që jetojnë jashtë vendit.

Në një prononcim për mediet nga Fieri, Balla u shpreh se “Partia Socialiste e ka thënë disa herë mendimin e vet për ndryshimet e bëra në Kodin Zgjedhor, që në vitin 2020″.

“I takon tashmë Komisionerit të Zgjedhjeve dhe gjithë strukturës që merret me administrimin dhe organizimin e zgjedhjeve në Shqipëri, që në vitin 2025 të mundësojmë edhe votën e shqiptarëve që jetojnë jashtë territorit. J

u kemi borxh që pas 32 vitesh ata që kanë kontribuar me punën e tyre për ekonominë e vendit dhe vazhdojnë të kontribuojnë dhe janë një pjesë e madhe e Shqipërisë, në zgjedhjet e përgjithshme të vitit 2025 të kenë mundësinë që të shprehin vullnetin e tyre me votë”.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi