Asambleja e OKB në New York bën bashkë Ramën me Mitzotaqis, ja çfarë shkruan kryeministri

Kryeministri Edi Rama teksa ndodhet për një vizitë në New York ka takuar homologun e tij grek Kiriakos Mitzotaqis. Ka qenë vet kreu i qeverisë ai që ka njoftuar për bashkëbisedimin ndërsa ka postuar edhe disa foto.

“OKB, Nju Jork – Me kryeministrin e Greqisë, Kiriakos Mitzotaqis????. Prezantim miqësor dhe bashkëbisedim i hapur?”, shkruan Rama. Takimi mes dy liderëve vjen pas një deklarate të fortë që bëri kryeministri grek Mitsotakis, e publikuar pak ditë më parë nga Kathimerini.

Kushti i Mitsotakis për të dhënë votën pro Shqipërisë ishte trajtimi i minoritetit grek në vendin tonë.

  1. 1
  2. 2

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Nuk doli aq keq, sa pritej: Pothuajse asnjë nxënës në karantinë

Ishte menduar se me fillimin e  vitit të ri shkollor, rreziku nga fëmijët që do të vinin të infektuar nga pushimet  ebüëra në vendet...

Gjashtë studentë nga Shqipëria në programet stërvitore me FSK-në

Gersian Leka është njëri nga gjashtë studentët nga Shqipëria që janë duke ndjekur studimet në Qendrën e Studimeve Universitare pranë Forcës së Sigurisë së...

Qendrimet skeptike për zgjerimin, Juncker: Unitet për Ballkanin Perëndimor, njëherë e përgjithmonë!

Në një kohë kur Franca, Holanda dhe Danimarka shprehën rezervat e tyre për procesin e zgjerimit të Bashkimit Europian, presidenti i Komisionit Jean-Claude Juncker...

Së fundi

Lajmet dt:29/10/2020

https://youtu.be/uQFI3pi_XL4 DRITA TV LAJME LAJMET 29 10 2020 #Drita tv #lajme #edicion# informativ #YouTube Kuvendi i Shqipërisë ka rrëzuar dekretin e Presidentit Ilir Meta në lidhje me...

Samsung poston të ardhurat më të larta që ka pasur ndonjëherë nga shitjet e telefonave

Samsung Electronics ka njoftuar fitimet tremujore për periudhën korrik-shtator 2020. Kompania raportoi fitimin e saj operativ të tremujorit të tretë u rrit me 59% nga...

Turqia dënon ashpër sulmin brenda kishës në qytetin Nice të Francës

Turqia ka dënuar ashpër sulmin e kryer sot brenda një kishe në qytetin Nice të Francës. Në një deklaratë të publikuar lidhur me sulmin e...