Artistja e famshme e make-up Bobbi Brown tregon sekretet e saj të bukurisë

Make-up artistja e suksesshme dhe autore e librave me sugjerime make up-i me shitjet më të mira në fushën e saj, njihet për paraqitjet e saj me pamje pa grim. Sidoqoftë, ka disa gjëra që nuk i dini për rutinën e saj të bukurisë, të cilat ajo i ka zbuluar herë pas here. Me më shumë se 40 vjet përvojë në fushën e bukurisë, këshillat e përbërjes që ajo jep janë padyshim efektive.

Hidratimi i duhur

Sekreti për një fytyrë pa probleme, sipas Brown, pra, fillon me hidratimin e duhur. “Nëse pini mjaft ujë dhe përdorni një krem ​​hidratues të mirë, nuk do t’ju duhet aq shumë mbulim me përbërjen tuaj,” shpjegon ajo.

Mos aplikoni më shumë fondament sesa ju nevojitet vërtet

Ka shumë gra që besojnë dhe e bëjnë këtë në praktikë sigurisht, që themeli duhet të zbatohet kudo. Përkundrazi, artistja e famshme e make-up beson se themeli e bën imazhin tënd të duket më i vjetër. Kjo është arsyeja pse këshillohet që ta aplikoni vetëm në njollat ​​e kuqe në fytyrën tuaj, si rreth hundës, në rrathët nën sy, si dhe në njollat ​​e tjera në fytyrë në mënyrë që të krijoni një ton më natyral dhe uniform në lëkurën tuaj.

Përdorni pak bronzues në qafë

Meqenëse qafa juaj është zakonisht më e lehtë se pjesa tjetër e fytyrës, vendosni pak bronz për t’i dhënë zonës një hije delikate. Me ndihmën e një furçe, vendoseni lart e poshtë qafës, derisa ngjyra e lëkurës të bëhet uniforme, në krahasim me fytyrën.

Përdorni një balsam për t’i dhënë fytyrës tuaj një shkëlqim të shëndetshëm

Mund ta aplikoni edhe në qepallat tuaja dhe më pas të shtoni pak nga maskara tuaj dhe pamja që do të duket pa grim është gati!

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi