Arrestohet në Londër anëtari i DASH-it i deportuar nga Turqia

Anëtari i organizatës terroriste DAESH me shtetësi britanike i deportuar nga Turqia është arrestuar në Londër, njoftoi televizioni anglez “SkyNews”.

Policia angleze militantin 26-vjeçar të DAESH-it e ndaloi në aeroportin “Heathrow”, sipas lajmit të “SkyNews”.

Ministria e Punëve të Brendshme të Turqisë kishte njoftuar të enjten deportimin e 7 terroristëve, 6 me shtetësi gjermane dhe 1 me shtetësi të Mbretërisë së Bashkuar.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi