Arrestimi i nipit të deputetit të PS për atentatin ndaj prokurorit, Berisha: Rraja i partisë zbatoi urdhrat e Ramës

Pas arrestimit të Redjan Rrajas, i cili akuzohet se ka qëlluar në drejtim të automjetit ku mbeti i plagosur prokurori i Durrësit, Arjan Ndoj, shoferi dhe miku i tij, vjen një reagim nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Përmes një postimi në ‘Facebook’ Berisha deklaron se Rrahja, nipi i deputetit të PS-së Rrahman Rrahja ka zbatuar urdhrat e kryeministrit Rama. Mes të tjerash Berisha ka sjellë në vëmendje një ngjarje të bujshme si ajo e Xhisiela Malokut, pas denoncimeve që kjo e fundit bëri për Rexhep Rrahjan dhe kërcënimeve që mori punonjësi i policisë Emiljano Nuhu.

REAGIMI I BERISHËS
Rraja i partise zbatoj urdherat e Edvin Mafise!
Miq, sot u arrestua nje nga kriminelet, Redjan Rraja, anetar i klanit famoz kriminal te partise Rraja, i cili akuzohet se kishte gishtin ne shenjestren e caktuar nga Edvin Mafia kunder prokurorit Ndoja. Per t’u njohur me mire se cili eshte Redjani i partise po ju rikujtoj biseden, kercenimin e tij te oficerit Emiljano Nuhu, i cili denoncoi sjelljen shtazore, sadiste te djalit te kreut te klanit mafioz Rraja, deputetit te Edvin Mafise, Rexhep Rraja. Ne bisede Redjoni i Edvin Mafise sipas procesverbalit te dosjes i thote oficerit Nuhu se ketu ne Fushe Kruje ligjin e bejne Rrajat dhe jo policia. Miq, diten e atentatit nxora statusin se eleminimin prokurorit Ndoja e donte Edvin Mafia per shkak te Kepit te Rodonit.

Rraja eshte vetem njeri nga vrasesit e partise qe implikon Edvin Mafine.

Te shohim per te tjeret?! sb

Komunikimi në Whats App:
Ora 17:30 Nuhu lë komisariatin. Duke u kthyer nga puna në Ëhatsapp i vjen një mesazh:
-Jam Redjan Rraja. Ti ishe sot që more në pyetje Xhisiela Malokun?
Emiljano Nuhu: Po unë isha.
Redjan Rraja: Çfarë ke me ne që po krruan kurrizin?
Emiljano Nuhu: Nuk kam asgjë po bëj punën e shtetit
Redjan Rraja: Ku je të vij të të takoj pak nga afër
Takimi në lokal me Rrajat.
Më pas ne procesverbal tregon dhe bisedën e bërë në lokalin ‘Rich Mond’, ku ndodhi takimi mes tyre, ku ndër të tjera nipërit e deputetit i kanë thënë se në Fushë Krujë ligjin e bëjnë ata dhe jo ai.

Statusi:
“Eleminimi i prokurorit Ndoja lidhet me interesa direkt te Rames dhe mafies se tij ne Kepin e Rodonit.
Policia prej 10 ditesh e kishte ne “mbrojtje” prokurorin armik te Edvinit!
Akuza te renda per Edvin Mafine per atentatin kunder prokurortit Ndoja! sb
Doktorr prokurori Ndoja esht viktime e mafjes se kepit te Rodonit me ne krye vet Edi Ramen. Ai prej me se 10 ditesh ishte ne mbrojtje te shkalles me te larte te policise e cila me sa duket kishte marre detyre te realizoj “masen ekstreme”
qe njoftoj vet Edi Rama ne paralment prandaj ju keni shume te drejte kur shkruani se atentatin e beri mafja qevetitar,kjo situate nuk mund te vazhdoje me keshtu !Kryebanditi me mekembesin e tij lilipud kercenimet qe bene para dy javeve i realizuan me atentatin sot.”

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi