Ardi Veliu del nga prokuroria. Drejtori i Përgjithshëm i Policisë dëshmoi për Fredi Alizotin

Hetimet për audio-përgjimin e pagëzuar si “Babalja” kanë sjellë në dyert e Prokurorisë së Krimeve të Rënda edhe Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliun.

Ky i fundit është paraqitur në prokurori rreth orës 13:00 për t’u marrë në pyetje nga prokurorët dhe ka dalë nga aty rreth orës 14:00.

Kreu i Policisë së Shtetit është përmendur nga Fredi Alizoti në një video të publikuar nga PD-ja, se e kishte shoqëruar Alizotin për t’u marrë në pyetje në Prokurorinë e Krimeve të Rënda dhe se kishte ndikuar tek Alizoti që të pohonte se audio-përgjimi i Albert Veliut nuk është bërë me vëllanë e ministrit të Brendshëm, por me Fredi Alizotin që kishte imituar Agron Xhafën.

Ndonëse Policia e Shtetit në një reagim pas videos deklaroi se drejtori Ardi Veliu në ditën kur Alizoti ishte pyetur në prokurori ishte në një tjetër angazhim zyrtar, prokurorët e çështjes “Babale” vendosën ta pyesin zyrtarisht kreun e policisë shqiptare./Top Channel/

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi