Anxhela renditet në listën e grave më të bukura në “Eurovision”

“Eurovision” nuk është vetëm një festival muzikor, por gjithashtu një mundësi për të njohur bukuritë nga vende të ndryshme, në një turne të paharrueshëm.Festivali i këtij viti do të mbahet mend jo vetëm për këngët e konkurrentëve, por dhe për figurat artistike që kanë marrë pjesë.

Pjesë e listës së 11 grave më të bukura të Eurovisionit është dhe Anxhela Peristeri, e cila është renditur në vendin e tretë.Kujtojmë që sonte mbahet finalja e festivalit, ku Anxhela do të këndojë e dyta në listë. Përveç Anxhelës, në finale do të marrë pjesë dhe një tjetër shqiptar, Gjon Muharremi, i cili përfaqëson Zvicrën.

Efendi (Azerbajxhan)

Efendi, Azerbaijan, Second Rehearsal, Rotterdam Ahoy, 12 May 2021

Victoria De Angelis – Grupi Maneskin (Itali)

Anxhela Peristeri (Shqipëri)

Anxhela Peristeri, Albania, Second Semi-Final, Riotterdam Ahoy, 20 May 2021

Roxen (Rumani)

ROXEN, Romania, Second Rehearsal, Rotterdam Ahoy, 12 May 2021

Victoria Georgieva (Bullgari)

VICTORIA, Bulgaria, First Rehearsal, Rotterdam Ahoy, 11 May 2021

Hurricane (Serbi)

Hurricane, Serbia, Second Rehearsal, Rotterdam Ahoy, 13 May 2021

Elena Tsagrinou (Qipro)

Elena Tsagrinou, Cyprus, Second Rehearsal, Rotterdam Ahoy, 12 May 2021

Destiny (Malta)

Destiny, Malta, Second Rehearsal, Rotterdam Ahoy, 13 May 2021

Stefania (Greqia)

Stefania, Greece, Second Rehearsal, Rotterdam Ahoy, 13 May 2021

Albina (Kroacia)

Albina, Croatia, Second Rehearsal, Rotterdam Ahoy, 12 May 2021

Senhit (San Marino)

Senhit, San Marino, First Rehearsal, Rotterdam Ahoy, 10 May 2021

 

 

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi