Ambasadorja Yuri Kim mbërrin në Kryesinë e Kuvendit, nis takimin me Taulant Ballën

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka shkuar këtë paradite në Kryesinë e Kuvendit.

Ambasadorja Kim po zhvillon një takim me kreun e Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla.

Takimi sapo ka nisur, ndërsa më poshtë iu sjellim pamjet e para kur ambasadorja hyn në Kuvend dhe nis takimin me Ballën, ndërsa nuk dihen ende temat që do të diskutohen.

Ambasadorja Yuri kim po zhvillon takime me shumicën e politikanëve në vend, pas marrjes zyrtarisht të detyrës, në fund të muajit janar.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Shqipëria krijon për herë të parë Harta Digjitale Topografike

Japonia mbështet krijimin për hërë të parë në Shqipëri të hartës digjitale topografike  Krijohe Harta Digjitale Topografike per zhvillimin urban në Shqipëri Qeveria Japoneze po mbështet...

Për shikim të mirë, hajeni një portokall në ditë

Konsumimi i një portokalli në ditë mund të mbajë larg problemet e syve. Sipas një studimi të fundit nga profesori Bamini Gopinath, i Universitetit të...

Një orë para protestës, Apostolova takon Lumezin

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, ka pritur sot në takim shefen e Zyrës së Bashkimit Europian në Kosovës, Nataly Apostolova, ku e ka njoftuar...

Së fundi

Itali, një studim pretendon se numri i vdekjeve nga COVID-19 është shumë i lartë

Një studim i pavarur i publikuar në mediat italiane pretendon se numri i vdekjeve nga pandemia e koronavirusit të ri (COVID-19) në rajonet më...

Zhvillohet takimi i parë online i ministrave të jashtëm të NATO-s

Për herë të parë në historinë 70-vjeçare, ministrat e jashtëm të NATO-s zhvilluan një takim përmes videokonferencës. Sekretari i Përgjithshëm i Alaeancës, Jens Stoltenberg, bëri...

COVID-19, BE propozon 100 miliardë euro për të shpëtuar vendet e punës

Komisioni Evropian propozoi një paketë të re financiare për të kontribuar në pagat për kompanitë që po luftojnë me efektet ekonomike të pandemisë së...