Albin Kurti dhe kandidatët për deputet vizitojnë kompleksin e Lidhjes së Prizrenit

Kryetari i Lëvizjes Vetvendosje Albin Kurti dhe kandidatët për deputet në listën e VV-së nga Prizreni kanë vizituar sot kompleksin e Lidhjes së Prizrenit.

“Sot, së bashku me Kryeministrin e ardhshëm të Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe kandidatët të tjerë nga Prizreni, vizituam kompleksin e Lidhjes së Prizrenit.

“Fatkeqësisht vlerat kombëtare, kulturore, fetare, shpirtërore dhe politike këto 20 vite të fundit kanë ngelur vetëm si pjesë e museumeve, ndërkohë që është detyrë e jona që këto vlera të jetësojmë edhe jashtë këtij objekti dhe të mos ngelet vend dhe objekt vetëm për vizitorë.” #ErdhiDita #SylejmanÇerkezi31 #BeniKizolli32

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi