Aksident në Korçë, shoferja e plagosur dërgohet në Tiranë

Një aksident me pasojë plagosjen e një personi ndodhi një orë pas mesnate në Korçë.

Shoferja duke drejtuar mjetin tip “Smart”, dyshohet se ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka dalë nga rruga.

Për pasojë është dëmtuar dhe pas ndihmës së marrë në Spitalin e Korçës, u transportua në Tiranë për mjekim më të specializuar.

“Më datë 21.05.2021, rreth orës 01:10, në lagjen nr. 1, Korçë, shtetasja S. C., banuese në Korçë, duke drejtuar mjetin tip “Smart”, dyshohet se ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka dalë nga rruga.

Për pasojë është dëmtuar drejtuesja e mjetit, e cila pas ndihmës së marrë në Spitalin e Korçës, u transportua në Tiranë për mjekim më të specializuar”, sipas policisë.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi