Aksident në Kavajë, plagosen babai dhe vajza 7 vjeçe

Dy pesona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti automobilistik që ka ndodhur mesditën e sotme në autostradën Rrogozhinë- Peqin, në vendin e quajtur Seneballje.

Rreth orës 15:20 një automjeti tip Audi A6 me targa AA461YI dhe ka përplasur një furgon tip benz me targa AA 021EG.

Gazetari Kelment Baçi rapoton se si pasojë e këtij aksidenti kanë mbetur të plagosur dy persona, Mikel Baxhani 39 vjec dhe vajza e tij Melisa Bexhani 7 vjeçe.

Të dy lënduarit janë dërguar me urgjencë drejt spitalit rajonal të Durrësit.

Policia e cila ka shkuar në vendin e ngjarjes po punon për zbardhjen e rrethanave.

Sipas dyshimeve të para të policisë, mjeti tip Audi po ecte me shpejtësi tej normave të lejuara dhe në krah të kundër. Pavarësisht tentativës për të shmangur përplasjen drejtuesi i saj Mikel Baxhani nuk ka mundur ta evitojë atë.

Sipas burimeve spitalore mësohet se të dy të lënduarit janë jashtë rrezikut për jetën.

Mikel Baxhani 39 vjec ka pësuar demtime në kokë, gjoks dhe këmbën e majtë, ndërsa vajza e tij 7 vjeçare thyerje në njërën dorë dhe këmbë.

 

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Kim Mehmeti: Jemi të rrethuar me kryqe, e na flasin për radikalizëm islam?!

Kim Mehmeti: Jemi të rrethuar me kryqe, e na flasin për radikalizëm islam?!

Presim që Trump dhe Kim Jong-un të shpallin fundin e luftës koreane

Koreja e Jugut pret që samiti i ardhshëm mes presidentit të SHBA-së, Donald Trump dhe liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un të rezultojë...

Nga 3.078 palestinezë të plagosur nga Izraeli, 105 në gjendje të rëndë

Nga 3.078 palestinezë të plagosur gjatë ndërhyrjes së ushtarëve izraelitë në "Marshin e Kthimit të Madh" në kufirin e Gazës, 105 janë në gjendje...

Së fundi

YouTube sjell rregulla të reja për të gjithë ata që fitojnë para nga kjo platformë

YouTube ka rregulla të reja, të cilat krijuesit e përmbajtjes nuk ka gjasa t’i pëlqejnë. Gjegjësisht, kur një reklamë shfaqet në këtë platformë, ata në...

Irak, arrestohet një terrorist i DEASH-it në Airoportin e Bagdadit

"Shërbimi Kundër Terrorizmit arriti të arrestojë të ashtuquajturin koordinator të përgjithshëm administrativ të bandave terroriste të DEASH-it, të njohur si Abu Nabaa, me anë...

Europianët thithin ajër më të pastër se 10 vite më parë

Cilësia e ajrit është përmirësuar ndjeshëm në Europë gjatë 10 viteve të fundit, por shumë europianë vazhdojnë të vdesin para kohe për shkak të...