Akrobacirat në qiell: festivali i aviacionit mbi-detar në Çikago (foto)

Festivali i 60-të i aviacionit mbi det u hap të shtunën në Çikago.

Manovrat ajrore në formë akrobacirash u ndoqën nga disa mijëra njerëz.

Aerostars, AeroShell Aerobattic, Chicago Fire Brigade, Policia Detare e Çikagos, Thunderbirds, P-51 Mustang dhe A-10 Thunderbolt ishin pjesë e këtij festivali. /tesheshi.com/

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi