Aeroporti i Singaporit më i miri në botë

Aeroporti i Singaporit, me 5 terminalet e tij, shpallet sërish si aeroporti më i mirë në botë duke rrëmbyer 5 yje.

Është hera e 12-të që fiton trofeun duke përfshirë këtu shërbimet që ofron për pasagjerët, për kohën e lirë dhe për restorantet që janë në hapësirat e tij.Që shtatë vite aeroporti i Singaporit shpallet më i miri në botë, dhe është i magjishëm. | KOHA ISLAME

Klasifikimi i SkyTrax, World Airport Aëards në vend të dytë rendit më pas L’Hamad International në Doha të Qaatarit, i ndjekur nga ai i Tokios, Haneda.Aeroporti i Singaporit, për të shtatin vit radhazi më i miri i në botë

Në vitin 2019 para nisjes së pandemisë, aeroporti i Singaporit Changi kishte regjistruar rekord prej 68.3 mln pasagjerë ndërkombëtarë.Jo më kot quhet aeroporti më i mirë në botë - Top Channel

Pikërisht në atë kohë, vendin e parë të podiumit nga SkyTrax e mori aeroporti i Dohas, për t’ju rikthyer sërish Changi të Singaporit.Aeroporti Changi per 6 vite me i miri ne bote, ja arsyet! – Radio Travel 104.6 Fm

Në klasifikimin e 10 aeroporteve të para renditen edhe të tjerë evropianë, si ai Charles de Gaulle i Francës, i Zyrihut, por edhe i Stambollit në vend të 6-të, si një ndër më të miret për shërbimet dhe hapësirat krysisht  për familjarët e fëmijët.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

LEXO MË SHUMË

Së fundi