“A ka ujë në akullin që më sollët?”, restoranti vendos një çmim për çdo pyetje absurde

Rregulli numër 1 i çdo personi që fillon punë në një restorant është “klienti ka gjithmonë të drejtë”. Por këtë ligj të pashkruar, nuk e ka pranuar pronari i një restoranti amerikan në Denver.

“Tom’s Diner” është një restorant i hapur 24 orë që prej 20 vitesh, dhe me sa duket është lodhur aq shumë nga kërkesat e klientëve, saqë ka vendosur që atyre më absurde t’u vendos një çmim.

Pyetjet më absurde kanë çmimin e tyre, 0.38 dollarë

Jo vetëm, por zëri “Pyetje idiote” është në menunë e restorantit, dhe paguhet 0.38 dollarë, rreth 40 lekë secila. Lajmi u përhap në rrjetet sociale nga një nga klientët e parë të ”gjobitur” dhe shkaktoi polemika, por pronari i saj sqaroi që vendimi duhet të interpretohet më shumë si një lojë dhe një vërejtje në formë shakaje.

Por duke dëgjuar nga ai disa nga pyetjet e klientëve, si “a ka ujë në akullin që më sollët?”, janë të shumtë ata që dakordësojnë me restorantin, madje propozojnë iniciativa të ngjashme në çdo aktivitet.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Meksikë, 371 vdekje nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Meksika konfirmoi 371 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar në 9.415 numrin e përgjithshëm të viktimave Sipas të dhënave të...

Trump: Me Erdogan diskutuam gjithçka, ishte takim i mirë

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, në lidhje me takimin e zhvilluar sot me presidentin e Turqisë, Recep...

Faktorët që Ndikojnë në Rritjen dhe Lulëzimin e Bimëve

Rritja e bimëve të shkëlqyera mund të jetë mjaft e vështirë, për shkak se ekzistojnë 6 faktorë që ndikojnë në rritjen dhe lulëzimin e...

Së fundi

YouTube sjell rregulla të reja për të gjithë ata që fitojnë para nga kjo platformë

YouTube ka rregulla të reja, të cilat krijuesit e përmbajtjes nuk ka gjasa t’i pëlqejnë. Gjegjësisht, kur një reklamë shfaqet në këtë platformë, ata në...

Irak, arrestohet një terrorist i DEASH-it në Airoportin e Bagdadit

"Shërbimi Kundër Terrorizmit arriti të arrestojë të ashtuquajturin koordinator të përgjithshëm administrativ të bandave terroriste të DEASH-it, të njohur si Abu Nabaa, me anë...

Europianët thithin ajër më të pastër se 10 vite më parë

Cilësia e ajrit është përmirësuar ndjeshëm në Europë gjatë 10 viteve të fundit, por shumë europianë vazhdojnë të vdesin para kohe për shkak të...